Уляна Супрун. Фото: Фокус

Екс-глава МОЗ Супрун розкритикувала “кефірну дієту”

Про взаємодію мікроорганізмів та їх вплив на властивості кефіру докладно розповіла екс-міністр охорони здоров’я Уляна Супрун.

У кефірі міститься до 50 різних видів молочнокислих бактерій, оцтовокислих бактерій, а також дріжджі. У процесі виготовлення та зберігання кефіру переважання різних груп мікроорганізмів змінюється. У результаті вони налагоджують ідеальну взаємодію між собою, що сприяє підвищенню їхньої стресостійкості та життєздатності, повідомила Супрун у Facebook.

Кефір — представник ферментованих продуктів. Такі продукти містять живі мікроорганізми, що відіграють важливу роль у роботі кишківника. Вони виробляють вітаміни, амінокислоти, формують здоровий кишковий імунітет і запобігають алергіям, коливанням ваги, схильності до діабету другого типу, і підтримують здоровий рівень холестерину.

Органічні кислоти та бактеріоцини кефіру мають протимікробну активність стосовно широкого спектра патогенів — сальмонел, стафілококів, протеїв, лістерій і кандід. Дослідження на тваринах також показують, що споживання кефіру збільшує популяцію молочнокислих бактерій у кишковій мікробіоті і зменшує кількість ентеробактерій та клостридій.

Склянка кефіру щодня (протягом щонайменше 1-1,5 місяця) знижує запальні маркери у крові, підвищення яких, виникає внаслідок деяких хронічних хвороб. Регулярне споживання кефіру гарно впливає на рівень цукру в крові і може бути корисним як додаткова терапія у запобіганню діабету. Кефір допомагає кишківнику швидше та успішніше позбавлятися від вчорашньої вечері та полегшує закрепи.

Споживання кефіру може бути одним із профілактичних засобів проти розвитку карієсу. Регулярне пиття навіть невеликих кількостей кефіру (по 100 мл щодня впродовж кількох тижнів) пригнічувало розвиток стрептококів із каріозних уражень зубів.

Регулярне споживання кефіру може знижувати ризики виникнення колоректального раку. Поки це перевірено у дослідах на тваринах. Саме те, що споживання кефіру дещо знижувало ріст пухлин, підвищувало рівень імуноглобулінів А та допомагало відновленню слизової кишківника тварин після експериментального опромінення.

У молочних продуктах у різній кількості міститься лактоза, а для її розщеплення та подальшого засвоєння необхідно виробляти фермент лактазу. Цей фермент розщеплює дисахарид на моноцукри, які всмоктуються в кишківнику та засвоюються нашим організмом. Якщо така опція в організмі не спрацьовує — цукор не всмоктується. Тоді його споживають мікроорганізми нашої мікробіоти.

При цьому вони утворюють велику кількість газів, що є класичним симптомом при непереносимості лактози. Кефір має значно меншу кількість лактози, ніж молоко, тому він набагато краще засвоюється. Та і самі мікроорганізми, що містяться в кефірі, теж допомагають впоратися із лактозою.

Не варто практикувати схуднення “на кефірі”. І кефір, і шлунковий сік мають низькі значення рН. Не отримуючи іншої їжі, “порожній” шлунок буде продукувати ще більше шлункового соку і перетравлювати свою власну слизову оболонку. У такому разі, звісно, схуднути точно вдасться, але можна надовго стати новим пацієнтом гастроентеролога.

Нагадаємо, що вмивання вівсяним борошном прибирає померлі клітини з організму людини.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram