Дистанційна форма навчання зберігатиметься в разі, якщо Миколаїв опиниться в «червоній» зоні

Чи відвідуватимуть діти школу в новому навчальному році, або ж навчатимуться дистанційно, залежить від ситуації з поширенням COVID – 19 в регіонах.

Про це під час онлайн-брифінгу розповіла директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олена Удовиченко.

Зелений, жовтий, помаранчевий рівень епідемічної безпеки – відвідування закладів освіти відбуватиметься в звичайному режимі. Червоний рівень епідемічної небезпеки – відвідування закладів освіти здобувачами освіти буде заборонено. А отже освітній процес буде здійснюватися дистанційно, в тому числі з використанням технологій дистанційного навчання, – розповіла Олена Удовиченко.

Для того, щоб уникнути скупчення дітей в шкільних приміщеннях, мають бути відкриті всі входи у школі, біля них обов’язково розташовуватимуться засоби для обробки рук. У старших класах рекомендовано використовувати той же підхід до занять, що і в молодшій школі: тобто не діти ходитимуть по різних кабінетах, а вчителі приходитимуть на уроки до школярів.

Після кожного заняття в класі не менше десяти хвилин повинно бути провітрювання. Обробка дез.засобами рекомендується після завершення навчальних занять. Але ми ще додатково спілкувались з нашою «Держпродспоживслужбою» в області і вони рекомендують також проводити не менше двох разів (дезінфекцію – ред.) в період навчального часу., – каже очільниця департаменту освіти.

Учням проводитимуть щоденний температурний скрінінг. Олена Удовчиенко нагадала, що засобами дезінфекції школи мають забезпечувати органи місцевого самоврядування. А от масками керівництво школи зобов’язане забезпечити лише вчителів та персонал навчальних закладів.

Що стосується забезпечення харчування школярів, тут теж є певні рекомендації.

Не рекомендується, або забороняється використання такої лінії харчування як «швецький стіл», як самообслуговування. Ми також рекомендували нашим інтернатним закладам і профтехосвіти придбати візочки для того, щоб можна було не дітям кожному свою порцію брати, а організовано працівники, які за це відповідають, – додала Удовиченко.

Щодо свята Першого дзвоника, формат проведення ухвалюватиме педагогічна рада та керівництво шкіл. Однак, в разі проведення масових заходів, слід враховувати усі рекомендації вказані у відповідних постановах МОЗ та МОН пов’язані з карантином.

Нагадаємо, під час уроків учні можуть бути без масок, але під час пересування територією навчального закладу наявність засобів захисту – обов’язкова.

Раніше повідомлялось, станом 14 серпня в Миколаївській області виявлено 29 нових випадків COVID-19. 

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram