Директор КОПу Віктор Васильєв прокоментував ситуацію з перевіркою молочної продукції у миколаївських школах

У Миколаєві взяли на перевірку зразки молочних продуктів, якими годують дітей у садках та школах. Заодно активісти перевірили і харчоблоки у кількох навчальних закладах.

Про це повідомляє кореспондент телеканалу «МАРТ».

Ревізію проводив виконавчий директор «Союзу споживачів України» Максим Несміянов. У середу, 26 травня, він опублікував на своїй сторінці у Facebook фото, які зробив під час перевірки декількох миколаївських шкіл та садочків. Серед знахідок буряк з цвіллю, проросла картопля і застаріле кухонне приладдя.

Пост Максима Несміянова у Facebook

На експертизу також взяли твердний і м’який сири та вершкове масло. Мета – з’ясувати, чи є фальсифікат у молочній продукції. Представники КОПу стверджують, намагалися домовитися з Несміяновим про спільну перевірку.

Щоб все було законно, щоб дійсно підтвердити, що зразки взяли на наших об’єктах, ми запропонували Максиму Несміянову увійти в нашу групу як незалежний спостерігач, включити його в комісію. Він називає об’єкт, ми приїжджаємо і проводимо забір, – коментує директор комунального виробничого підприємства з організації харчування у навчальних закладах Віктор Васильєв.

Цю інформацію у своїх соцмережах підтвердив і Максим Несміянов. Однак він зазначає, що коли комісія зібралася їхати в обрані школи – гімназію № 4 і школу № 65 – представники КОПу долучатися відмовилися. Віктор Васильєв цю інформацію спростовує.

Наші співробітники разом з Несміяновим відвезли в лабораторію зразки продукції і здали їх на аналізи. Окремо зразки забрав і він, щоб здати в незалежну лабораторію в Києві, – каже він.

Після перевірки шкіл Максим Несміянов захотів побувати і в інших закладах, але директор КОПу пояснив, що за умовами договору постачальник оплачує результати аналізів і не може їздити на всі об’єкти.

Не було ж скарг на якість продуктів. Так само і допуск в харчоблоки. Якщо Несміянов хотів подивитися їх, ми не маємо на це права. Це потрібно вирішувати на місці з директором школи або дитсадка, – зазначає Васильєв.

Харчоблоки таки оглянули й тепер КОП сумнівається, чи можна назвати таку ревізію об’єктивною. За словами Васильєва, нині інвентар на шкільних кухнях і дійсно залишається болючою проблемою, однак його поступово замінюють, а поставку продуктів перевірили вже сьогодні.

Враховуючи те, що продукти зараз зберігаються у холодильниках і потім доставляються нам на підприємства, не всюди на харчоблоках є холодильні камери для подальшого зберігання. Враховуючи те, що зараз висока температура повітря, можливо, співробітники не дотримуються умови зберігання. Однак ми сьогодні це перевіряємо і будемо оперативно реагувати, – каже директор КОПу.

Результати перевірки КОП дізнається вже ввечері 27 травня, а от зразки, які віддав у незалежну лабораторію Максим Несміянов, аналізуватимуть 8 червня. Згодом висновки мають порівняти і нарешті з’ясувати, є проблеми з харчуванням в школах і садочках Миколаєва чи ні.

Нагадаємо, виконавча служба зобов’язала миколаївський КОП заплатити фірмам, які поставляли сумнівну продукцію.

Раніше повідомлялося, голова фракції «Слуга народу» у Миколаївській міській раді Тетяна Домбровська вважає, що для якісної організації харчування у закладах освіти має бути конкуренція.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram