Оскар. Фото - Діло

Дві українські кінострічки змагатимуться за “Оскара”

Фільми “Атлантида” та “Земля блакитна, ніби апельсин” заявлені до списку конкурсантів на “Оскар” 2021.

Американська академія кінематографічних мистецтв і наук оголосила список повнометражних фільмів, що допущені до розгляду на 93-й “Оскар”. У ньому два фільми, створені за підтримки Держкіно. Про це повідомляє Діло з посиланням на Держкіно.

Українським Оскарівським комітетом у категорії INTERNATIONAL FEATURE FILM обрано стрічку Валентина Васяновича “Атлантида”/ “Atlantis”, як національний претендент на премію Американської кіноакадемії “Оскар” у категорії “Міжнародний повнометражний фільм”. Всього Американською кіноакадемією до цієї категорії включено фільми з 93-х країн світу.

Дивіться також: «Оскар» – Голлівудський джекпот, історія перемог, поразок, рекордів

Для категорії DOCUMENTARY FEATURE обрано документальну стрічку Ірини Цілик “The Earth Is Blue As an Orange”/”Земля блакитна, ніби апельсин”, що є переможцем кінофестивалю “Санденс” та учасником Берлінале. У переліку повнометражних документальних фільмів представлено 238 картин.

93-тя церемонія вручення премії “Оскар” відбудеться 25 квітня 2021 року.

Нагадаємо, що у вересні минулого року фільм українського режисера Наталії Ворожбит «Погані дороги» отримав нагороду як «Найбільш інноваційна стрічка конкурсу» від Веронського кіноклубу.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram