ФОТО: Миколаївська міська рада

Доля Південнобузького мосту, перерахунок платіжок, звернення до центральної влади: підсумки сесії Миколаївської міськради

У Миколаївській мерії відбулося заключне засідання 12-ї сесії міської ради. Серед основних питань: передача Південнобузького мосту на баланс держави, перерахунок платіжок за тепло від Миколаївської ТЕЦ та звернення до центральної влади.

Про це йдеться у сюжеті телеканалу «МАРТ».

З минулого засідання, яке відбулося ще 23 грудня минулого року, лишилося 6 питань. На початку засідання за пропозицією депутатів та мера міста також було включено ще 11 поточних проєктів рішень. Перед їх розглядом до міськради звернулась жителька Миколаєва Людмила Джурмі, яка заявила, що кілька років тому була неправильно реконструйована котельня за адресою Шкільна, 1, через що сьогодні людям приходять платіжки за опалення з величезними сумами. Зокрема, вона просила перевести їхні будинки на автономне опалення.

На п’ять будинків встановили один лічильник і ми опалюємо територію кілометр двісті. І ще два лічильники встановили на три будинки. Ми судилися, зверталися до всіх інстанцій, ми були у мера, нас збирав неодноразово Степанець. Дійшла справа до Верховного суду, який скасував усі рішення першої інстанції та апеляційного суду. Усі п’ять років із нас «здирають» 55,63 гривні за квадратний метр. Допоможіть нам, – звернулася вона.

Депутати пообіцяли, що питання мешканців вивчать та спробують включити до переліку будинків, які переводять на автономне опалення. Цього ж дня міськрада погодили проєкт рішення про звернення до центральної влади щодо внесення змін до Бюджетного кодексу щодо фінансування будівництва, ремонту об’єктів інфраструктури міст, у яких розташовані порти.

За попередніми розрахунками, загальна потреба у фінансуванні на оновлення дорожньої інфраструктури міста Миколаєва становить 4,6 млрд. грн. Водночас, обсяг надходжень до бюджету Миколаєва за 2020 рік становив 4 млрд. грн., а надходження податків до бюджету міста Миколаєва від діяльності портів та терміналів становили 237,7 млн. грн. або 5,9 % від загальних надходжень, – зазначено у зверненні.

Мер Миколаєва Олександр Сєнкевич додав, у нього є намір запросити на наступне засідання сесії народних депутатів, які представляють Миколаїв у парламенті, аби разом з ними публічно обговорити це питання.

Також депутати затвердили містобудівну документацію: «Корекція: детальний план намивної території з урахуванням забудови мікрорайону “Ліски-2” у Миколаєві». Наостанок міськрада розглянула ще одне звернення до Верховної Ради, КабМіну та Президента України щодо передачі Південнобузького мосту у державну власність, яку не можуть здійснити з 2020 року. 31 депутат підтримав ініціативу зі зверненням до центральної влади таким чинам вичерпавши всі питання порядку денного сесії.

Нагадаємо, під час засідання робочої групи міський голова Олександр Сєнкевич повідомив, що нову структуру органів виконавчої влади можуть винести на розгляд депутатського корпусу в ході сесії вже у лютому.

Як відомо, 23 грудня минулого року Миколаївська міська рада ухвалила бюджет Миколаєва на 2022 рік. Проєкт головного кошторису міста підтримало 47 депутатів, жодного голосу «проти» не було, за виключенням двох депутатів, котрі не взяли участь у голосуванні.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram