ФОТО: Unsplash

До України повертаються четверо моряків, яких утримували в Лівії майже п’ять років

До України повертаються чотири українських громадянини – члени екіпажу танкера Captain Khayyam, який було затримано в територіальних водах Лівії 13 лютого 2016 року. Моряки Євген Морар, Володимир Тостоган, Олег Войнеровський та Павло Чайка вже в дорозі додому.

Про це повідомляє сайт президента України.

Чотирьох українців та інших членів екіпажу танкера Captain Khayyam у грудні 2017 року лівійський суд засудив до п’яти років ув’язнення. Оскільки двоє українських моряків мають проблеми зі здоров’ям, представники України неодноразово порушували перед лівійською стороною питання їхнього звільнення з гуманітарних міркувань, – йдеться у повідомленні.

Президент Володимир Зеленський привітав звільнення українських громадян і зазначив, що нарешті вони зможуть відсвяткувати Різдво у колі своїх рідних і близьких. Він подякував за роботу українським дипломатам, Міністерству закордонних справ та іншим відомствам.

Українська держава не забуває та не залишає в біді своїх громадян. І ми робимо все можливе, використовуємо всі канали, щоб українці, які хочуть повернутися додому, могли це зробити. Бо держава існує для громадянина, для захисту його прав і свободи. А громадяни захищають нашу країну. Саме так і має бути, – зауважив Зеленський.

Нагадаємо, на тимчасово окупованих територіях Донбасу бойовики все ще тримають в полоні 251 українців.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram