ФОТО: УНІАН

Для сімейних лікарів підвищать тариф за кожного пацієнта – Степанов

Міністерство охорони здоров’я пропонує підвищити ставку на первинну медичну допомогу до 710 грн.

Про це на брифінгу сказав міністр охорони здоров’я Максим Степанов, повідомляє Укрінформ.

“На первинну меддопомогу ми заклали тариф 710 грн на одну підписану декларацію. Це базова ставка, яка може змінюватися в залежності від коефіцієнтів. Загальна сума 23 млрд грн, які ми заклали в Програму медичних гарантій саме на первинну меддопомогу. Кількість декларацій, підписаних сімейними лікарями, складає більше 31 млн декларацій”, – сказав Степанов.

Міністр зазначив, що тариф на первинну медичну допомогу має бути підвищений з урахуванням індексу інфляції, також запроваджуються коефіцієнти до тарифу за ведення пацієнтів з серцево-судинними захворюваннями, цукровим діабетом, туберкульозом.

Читайте також: МОЗ заклало у бюджет зарплату лікарям від 22 до 25 тисяч, – Степанов

Окрім цього, за словами Степанова, будуть відповідні вимоги до якості надання первинної медичної допомоги, наприклад, сімейний лікар має проводити імунізацію серед тих пацієнтів, які уклали з ним декларацію, відповідно, до його ставки за кожного пацієнта буде використовуватися підвищувальний коефіцієнт.

Раніше Президент України Володимир Зеленський назвав суми підвищення мінімальної заробітної плати на 2020 та 2021 роки в Україні.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram