Для українських школярів готують нове меню: подробиці

Нові рецепти, що відповідають нормам харчування учнів, допоможуть школам створювати різноманітні унікальні меню.

В Україні для шкільних їдалень з’явиться рецептурний збірник, за яким можна буде приготувати 500 страв. Про це повідомив розробник нового харчування в українських школах, кулінар і ресторатор Євген Клопотенко, пише УНІАН, посилаючись на “Обозреватель”.

Читайте також: «Ми були готові»: Зеленська відповіла критикам реформи шкільного харчування

За словами Клопотенка, нові рецепти, що відповідають нормам харчування учнів, допоможуть школам створювати різноманітні унікальні меню.

Працюючи над реформою шкільного харчування ми побачили потребу кухарів у збільшенні вибору страв, які вже відповідають новим стандартам, для можливості формування меню школами, – зазначив Клопотенко.

Конкретні назви страв Клопотенко не назвав, зазначивши лише, що вони знаходяться в розробці. Він уточнив, що до збірки з рецептами увійдуть 160 уже затверджених страв і ще 340 нових, які будуть відповідати нормам калорійності, білків, жирів і вуглеводів.

Крім того, вважає ресторатор, включення до меню кращих страв кухонь світу, у тому числі української, сприятиме розвитку загальної гастрономічної культури.

Читайте також: Треба підвищувати вартість харчування, – Держпродспоживслужба про нове меню для школярів

Технологічні карти та інші документи щодо нових страв команда Клопотенка планує передати на експертизу до Інституту громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва НАМН і Держпродспоживслужби вже цієї весни.

Вихід готової збірки рецептів запланований на середину 2022 року.

Нагадаємо, що в Україні з 1 січня закінчився перехідний період оновлення процесу закупівель та освоєння нових технологій приготування страв у шкільних закладах.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram