ФОТО: Pixabay

Держекоінспекція пропонує збільшити штрафи за вирубку лісів

Державна екологічна інспекція зафіксувала 2300 порушень в лісах, а сума збитку, заподіяного природі, налічує понад 304 мільйонів гривень.

Відомо, що всього за недотримання природоохоронного законодавства в частині охорони лісів на порушників накладено понад 889 тисяч гривень штрафів, пише Діло з посиланням на Перший Діловий.

“Щомісяця ДЕІ фіксує в середньому 200 фактів порушень саме в лісах. Найчастіше це – рубки при відсутності лісорубного квитка, пошкодження дерев при розробці лісосік, відсутність оцінки впливу на навколишнє середовище при санітарній вирубці”, – кажуть в Держекоінспекції.

Слід зазначити, що масштабна вирубка і інші порушення в лісах призводять до таких природних лих, як повені, зневоднення грунтів і збільшення викидів СО2 в атмосферу. Тому зараз необхідні активні дії з боку держави.

Читайте також: В Україні планують збільшити штрафи за забруднення довкілля

Крім того, в ДЕІ також повідомили про підвищення штрафів і збитків за вирубку та пошкодження лісу.

“Далі необхідно підвищувати штрафи за порушення в лісах (сьогодні це 510-1020 гривень) і міняти застарілу методику нарахування збитків (поки порушник платить 42 гривень за дерево діаметром до 10 сантиметрів). Адже саме низькі штрафи і збитки роблять справу тіньової заготівлі лісу такою вигідною. Зате їх підвищення створить непривабливі умови для браконьєрства і дозволить звести вирубки немає”, – зазначив глава Державної екологічної інспекції.

Нагадаємо, що під час засідання першої Наглядової ради проєкту “Підтримка України в наближенні законодавства ЄС у сфері навколишнього природного середовища”, обговорено ініціативи, які наблизять українське законодавство до європейського.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram