ФОТО: АСС

«Держава в смартфоні»: в Україні запустили тест на цифрову грамотність

Міністерство цифрової трансформації запустило на онлайн-платформі “Дія.Цифрова освіта” національний тест на цифрову грамотність українців.

Заступник міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан підкреслила, що мета тесту перевірити готовність українців до життя та роботи в умовах побудови «держави в смартфоні», повідомляє пресслужба відомства.

Минулого року ми провели перше в Україні соціологічне дослідження цифрових навичок громадян. Виявилося, що 53% українців володіють цифровими навичками на рівні, нижчому від середнього. А цього року вперше в Україні з’явилась можливість перевірити знання та навички з цифрової грамотності за різними сферами знань, зазначеними в Європейській рамці цифрових компетентностей для громадян. Це дозволить в режимі реального часу проводити дослідження цифрової грамотності в масштабах всієї країни, — сказала вона.

Тестування передбачає перевірку базових знань та навичок із цифрової грамотності у 6 сферах:

  1. Основи комп’ютерної грамотності;
  2. Інформаційна та медіаграмотність (вміння працювати з даними);
  3. Створення цифрового контенту;
  4. Комунікація і взаємодія у цифровому суспільстві;
  5. Безпека у цифровому середовищі;
  6. Розв’язання технічних проблем (навчання впродовж життя у цифровому суспільстві).

Кожна із цих сфер знань охоплює 5 компетентностей. Тривалість проходження тесту становить 30-40 хвилин, впродовж яких потрібно відповісти на 90 запитань.

Після складання тесту кожен отримає електронний сертифікат, який засвідчує загальний рівень цифрової грамотності, загальну кількість набраних балів, а також кількість балів у кожній сфері компетентностей.

Нагадаємо, у мобільному застосунку “Дія” з’явиться електронне свідоцтво про народження дітей у віці до 14 років.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram