Депутати облради передали санаторій «Дубки» обласній дитячій лікарні для реабілітації пацієнтів

Депутати облради підтримали рішення передати санаторій Дубки обласній дитячій лікарні для реабілітації маленьких пацієнтів. Передача відбудеться разом з усім майном. Вже найближчими тижнями санаторій зможе приймати онкохворих дітей та пацієнтів, які потребують реабілітації після COVID-19.

Про це повідомляє кореспондент телекомпанії “МАРТ”.

Дитячий центр медичної реабілітації «Дубки» призупинив свою роботу через пандемію ще 1 квітня 2020-го року, розповіла голова обласної ради Ганна Замазєєва. При цьому, з обласного бюджету на підтримку санаторію були спрямовані понад 18 мільйонів гривень. Це заробітна плата працівників та оплата енергоносіїв.

У серпні 2021-го року до Миколаївської обласної ради як органу управління, від імені трудового колективу та пацієнтів лікарні звернувся головний лікар КНП “Миколаївська обласна дитяча клінічна лікарня” Олександр Пліткін щодо передачі на баланс лікарні нерухомого майна та індивідуально визначеного майна розташованого за адресою вулиця Космонавтів, 95, – повідомила голова обласної ради.

Директор дитячої обласної лікарні Олександр Плінків каже, санаторій розташований дуже зручно, за 10 хвилин їзди до очолюваного ним медичного закладу. А передача «Дубків» дозволить зменшити час перебування маленьких пацієнтів у стаціонарі.

Це допоможе провести заходи щодо укладання договору про медичне обслуговування населення з НСЗУ за програмою медичних гарантій з метою забезпечення дітей з ковідною патологією для пост госпітальної реабілітації та реабілітаційної терапії, – каже Олександр Пліткін.

За словами лікаря, COVID-19 найчастіше вражає верхні дихальні шляхи, також у таких пацієнтів спостерігаються кардіологічні порушення, психологічні розлади й неврологічні розлади. Також наявність у лікарні санаторію дозволить розвантажити палати та організувати реабілітацію дітей з онкопатологіями.

До цього часу дитячий санаторій «Дубки» мав основним призначенням лікування дітей хворих на туберкульоз. Голова депутатської комісії з питань медицини Ірина Шабільянова навела статистику по хворим на туберкульоз дітям, які проживають у Миколаївській області.

Неодноразово в бесідах під час обговорення даного питання виникала інформація про те, що дуже велика кількість діток хворіють на туберкульоз, – розповіла Шабільянова Також виникали питання, чи можна буде проводити реабілітацію онкохворих дітей в приміщенні, де раніше знаходились іти із захворюванням на туберкульоз. Хочу надати вам коротку інформацію про те, що у 2021-му році на туберкульоз захворіло всього 11 дітей.

Така ж сама цифра, за словами Ірини Шабільянової і за 2020-й рік. Змінилися і протоколи лікування дітей з діагнозом «туберкульоз». Олександр Пліткін додав, що в даний час санаторій не потребує ремонту і починати роботу в ньому можна одразу після передачі.

Також за словами Олександра Пліткіна до дитячої обласної лікарні разом з майном переходить не лише санаторій, а й весь штат, який там зараз працює, зі збереженням заробітної плати. Її забезпечать підписані пакети на медичні послуги з НСЗУ. Депутати проєкт рішення підтримали 42-ма голосами.

На попередньому засіданні обласної ради депутати відмовлялись давати голоси за цей проєкт рішення.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram