Депутат заявив про нестачу ліків для пацієнтів з рідкісними хворобами в Миколаєві

У Миколаєві пацієнтам з рідкісними захворюваннями не вистачає ліків, якими їх має забезпечувати місто. Про це в ході засідання комісії з питань законності та гласності розповів депутат міської ради Станіслав Мартиросов.

Про це повідомляє кореспондент телекомпанії “МАРТ”.

Депутат розповів членам комісії, що до нього надходять звернення від керівників міських закладів охорони зі скаргами на недостатнє фінансування пільгових категорій хворих. Станіслав Мартиросов пояснив, що до цієї категорії входять люди з пересадженими органами, які мають приймати препарати, що не дозволяють організму їх відторгати. Входять сюди люди з епілепсією та рідкісними генетичними хворобами.

Фінансування цих препаратів закладено відповідно до Постанови Кабінету Міністрів № 1303, від 18 серпня 1998 року. Це є відповідний пункт у нашій медичній програмі, яка має назву “Програма розвитку підтримки комунальних закладів охорони здоров’я на надання медичних послуг, понад обсяг передбачений програмою державних гарантій медичного населення міста Миколаєва на 2020-2022 рр., – розповів Мартиросов.

Згідно зі звітом від управління охорони здоров’я, в минулому році на ці програми передбачили 12 мільйонів гривень. Понад 60% цих коштів засвоїли, а зараз процес дещо призупинився.

Я прошу комісію розглянути це питання і надати відповідні рекомендації управлінню охорони здоров’я. На мою думку, ідеться про зазіхання на основне право – право – на життя, – доповнив свою доповідь депутат.

Голова комісії Олена Кісельова нагадала, що за медичну галузь відповідають певні особи. І запропонувала першим пунктом питання в проєкті рішення зазначити факт недофінансування соціальних категорій людей, які потребують системного лікування, зі слів депутата Станіслава Мартиросова.

З цього питання звернутись до управління охорони здоров’я, надати відповідь конкретно, чому така ситуація? Звернутись до управління фінансів, чому така ситуація? Можливо вони неналежним чином визначають потребу, можливо у них дебет з кредитом десь не виходить, – каже голова комісії з питань законності та гласності.

Також Олена Кісельова запропонувала депутату винести питання збільшення фінансування на розгляд так званої «соціальної» комісії та бюджетної. Невиконання програми по допомозі людям з рідкісними хворобами голова комісії назвала «дефектом виконання прийнятого бюджету» і поставила на голосування свою пропозицію. Її підтримали майже всі члени комісії з питань законності та гласності.

Раніше ми писали про те, що Ірина Шамрай пояснила, чому управління охорони здоров’я контролює закупівлі медзакладів Миколаєва.

Поширити:

Листопад 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930