Фото: wikipedia.org

Чверть осіб, які перехворіли на COVID, отримують розумові розлади – вчені

Значна кількість людей, які перенесли коронавірус, навіть через сім місяців мають проблеми з пам’яттю, багатозадачністю, швидкістю обробки інформації і фокусуванням.

Американські вчені з’ясували, що коронавірус викликає проблеми з пам’яттю і розумові розлади навіть через місяці після хвороби. Про це повідомляє ItSider, посилаючись на NBC News.

Дослідники з Медичної школи Ікана з’ясували, що близько 24% людей, які видужали від COVID-19, продовжують відчувати когнітивні труднощі, включаючи проблеми з пам’яттю, багатозадачністю, швидкістю обробки інформації і фокусуванням. Вони провели тести у 740 пацієнтів, які лікувалися за системою Mount Sinai в Нью-Йорку з перших днів пандемії.

Ми спостерігаємо довготривалі когнітивні порушення в різних вікових групах, – сказала автор дослідження Жаклін Беккер.

За її словами, результати дослідження показали відносно високий рівень когнітивних порушень навіть через сім місяців після хвороби.

Згідно з новим дослідженням, найбільш поширеним когнітивним дефіцитом, яким страждає майже кожен четвертий пацієнт після коронавірусу, була проблема зі збереженням нових спогадів. Зазначається, що пацієнти відчували проблеми з відтворенням спогадів. Серед інших проблем була недостатня швидкість обробки інформації і виконавчі функції, включаючи здатність ініціювати, планувати, організовувати і виносити судження.

Читайте також: Пік COVID-захворюваності лише починається, за добу може бути понад 1000 смертей – Данілов

При цьому, проблеми можуть виникати не тільки у літніх, а й молодих людей. Також від проблем з пам’яттю не захищає і легка форма хвороби. Тому Беккер рекомендує скринінг на психічні порушення після зараження коронавірусом як стандарт лікування, незалежно від віку пацієнта.

Професор психіатрії та директор клініки Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі доктор Хелен Лаврецкі каже, що деякі пацієнти не можуть доглядати за собою після виписки з лікарні.

Вони не можуть функціонувати, не можуть думати, їх пам’ять порушена, вони збиваються з толку. Коли вони їдуть кудись, то кажуть, що не знають, як вони туди потрапили, – описує доктор одну з поширених проблем у перехворілих на коронавірус.

Читайте також: МОЗ готує перелік протипоказань до вакцинації від COVID-19

Нагадаємо, що Міністерство охорони здоров’я України 7 жовтня затвердило перелік організацій, представники яких підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID-19.

Також за словами начальника управління охорони здоров’я Ірини Шамрай у Миколаєві відсутня тендеція серед містян до масової вакцинації. Люди здебільшого користуються фейковою інформацією про вакцинацію.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram