Фото: Артем Скоробагатов/Facebook

Через ворожі обстріли на Кінбурнській косі горить 4 тисячі гектарів лісів

Про знищення ворогом унікальної заповідної зони на півдні України повідомила Людмила Денісова на своїй сторінці FaceBook.

Лісові пожежі у Херсонській області тривають від середини квітня, через бойові дії та тимчасову ворожу окупацію гасити пожежі на цих територіях складно.

Пожежі саме на Кінбурнській косі тривають понад тиждень. Вогонь охопив майже 4 тисячі гектарів лісів на межі Херсонської та Миколаївської областей. Під загрозою знищення опинився весь рослинний світ, зокрема, найбільше в Європі поле диких червонокнижних орхідей (його площа сягає понад 60 гектарів), багаторічні дерева, рожеві озера, тварини, — повідомляє Людмила Денісова.

На території Кінбурнської коси залишаються люди, яким потрібна допомога. Денісова повідомляє, що виїзд контролюють війська РФ, які не пропускають лісову охорону до осередків загорянь.

Також бракує палива для пожежних машин, щоб погасити вогонь, відсутня техніка і майже немає доставки продуктів для місцевих мешканців.

Ситуація в унікальній заповідній зоні наближається до катастрофічної. Наслідки лісових пожеж є дуже небезпечним для життя людей та надзвичайно руйнівними для довкілля, адже вогонь знищує цілі екосистеми українських лісів, які потім важко буде відновити, — наголошує Денісова.

Дії окупантів є порушенням чотирьох женевських конвенцій 1949 року та додаткових протоколів до них (в т.ч. Протоколу № 1 від 1977 року). Людмила Денісова звертається до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти порушень прав людини рф в Україні.

Нагадаємо, що у середу, 11 травня, пожежно-рятувальні підрозділи Головного управління ДСНС України в Миколаївській області ліквідували сім загорянь, з яких два сталися через обстріли з боку РФ.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram