Бюджетна комісія підтримала звернення про збільшення заробітних плат працівникам культури

На засіданні постійної комісії з питань економічної і інвестиційної політики, планування, бюджету, фінансів і соціально-економічного розвитку, підприємництва, наповнення бюджету та використання бюджетних коштів Миколаївської міськради розглянули проєкт рішення міської ради «Про Звернення депутатів Миколаївської області VIII скликання до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо забезпечення соціально-справедливої оплати праці працівників комунальних установ та закладів культури».

Про це повідомляє кореспондент ТРК “МАРТ”.

Мені б хотілося, щоб ви підтримали це звернення. Воно стосується не тільки зоопарку, воно стосується всіх працівників бюджетної сфери, – зазначив ініціатор звернення – депутат, директор Миколаївського зоопарку Володимир Топчий, який надав депутатам додаток до наказу по міському управлінню культури з тарифними розрядами.

На сьогодні в культурі всі фахівці – і двірники, і головні бухгалтери, – отримують однакову зарплату 6 тис. грн. мінус податки. І скорочення співробітників на це не вплине, тому що є оклад і тарифна сітка. Це призводить до абсолютної зрівнялівки. Якщо всі отримують по 6 тис. грн. Навіщо вчитися? Навіщо обіймати посаду, брати на себе відповідальність? Простіше йти в двірники – висловив своє бачення ситуації Володимир Топчий.

Володимир Топчий пояснив, що розуміє, що це звернення може нічого і не вирішити, але «мовчати теж не можна».

Це чистий популізм, – відреагував на звернення депутат Сергій Кантор. – Ми на всі звернення попередніх скликань відповіді не отримали. Треба сідати і професійно дивитися, а не просто написати на ім’я Президента або Шмигаля лист, а потім прийти до себе в колектив і сказати: “Хлопці, я все, що міг, зробив”. – Це не правильно! – зауважив Сергій Кантор.

Підтримала Сергія Кантора і депутатка Наталія Горбенко – вона готова проголосувати за проєкт рішення, але впевнена в тому, що це звернення нічого не дасть.

Незважаючи на суперечки, бюджетна комісія одноголосно підтримала винесення проекту Звернення на сесію Миколаївської міськради.

Нагадаємо, що у Європі хочуть закріпити право працівників не відповідати на дзвінки у неробочий час.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram