Бустерну дозу вакцини проти COVID-19 можуть зробити всі охочі: у Миколаївській ОДА закликали до покращення темпів імунізації

Бустерну дозу від коронавірусу може зробити кожен мешканець Миколаївської області, який досяг повнолітнього віку та немає протипоказань від вакцини.

Про це під час брифінгу в Миколаївській облдержадміністрації розповів головний обласний санітарний лікар Володимир Клочко, передає телеканал «МАРТ».

На сьогодні в Україні дозволили бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для всіх охочих віком від 18 років через 6 місяців після завершення повного курсу вакцинації, тобто отримання перших двох щеплень. Головний санлікар Миколаївщини Володимир Клочко зауважив, після введення бустерної дози можна буде отримати новий COVID-сертифікат, який діятиме упродовж 9 місяців після її ведення.

Для бустерної дози перевагу надають м-РНК-вакцинам – Moderna або Pfizer. Тим, хто щепився вакциною CoronaVac, рекомендовано вводити бустерну дозу вакциною Pfizer. За відсутності мРНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншим препаратом згідно з дозволеними в Україні схемами, — зазначив він.

Чиновник наголосив, третє щеплення дозволяє поновити ефективність вакцин проти симптоматичного захворювання коронавірус, госпіталізації та смерті внаслідок цієї хвороби.

Станом на сьогодні в Миколаївській області бустерною дозою щеплено вже понад 1 400 (тисячу чотириста) людей. Володимир Клочко також повідомив, що з 31-го січня 2022 року набуває чинності наказ МОЗ, який розширив перелік організацій, представники яких підлягають обов’язковій імунізації від COVID-19.

Згідно з наказом, обов’язковій вакцинації проти COVID-19 підлягають працівники: органів місцевого самоврядування, закладів охорони здоров’я державної та комунальної форм власності, комунальних підприємств, установ та організацій, — йдеться у повідомлення.

Тобто, працівники вищезазначених установ, які не отримають принаймні одну дозу вакцини до 31 січня, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати.

Нагадаємо, міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко підписав наказ про бустерну дозу для всіх від 18 років. 

Як відомо, що за результатами попереднього дослідження три дози вакцини від COVID-19 Pfizer здатні ефективно захищати від штаму «Омікрон»

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram