Близько 43% українців готові долучитися до відсічі у разі вторгнення РФ

У разі нового вторгнення Російської Федерації близько 43% українців готові в тій чи іншій формі долучитися до відсічі.

Про це сказала аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Марія Золкіна під час публічної дискусії «Місце України у 2022 році: які очікування об’єднують українців із цивілізованим світом», пише Укрінформ.

Близько 43 % українців в тій чи іншій формі готові долучитися до відсічі агресії, – сказала Золкіна.

Причому, уточнила вона, 10,5% готові будуть приєднатися до Збройних сил України на фронті, 9% приєдналися б до добровольчих сил, а ще 23% готові надавати посильну невійськову допомогу (грошима, роботою, як донори крові тощо).

Читайте також: Зеленський – про стримування агресії РФ: Профілактика краще, ніж реанімація

Загалом сукупно до активної військової або невійськової участі готові долучитися 43% опитаних. При цьому тих, хто в принципі не вірить, що нове вторгнення взагалі відбудеться, їх на сьогоднішній день залишається 22,5%. Тобто рівень тривожності все ж таки певний є в українському суспільстві.

Але 20% тих, хто готовий активно долучатися до Збройних сил чи добровольчих батальйонів, – це серйозна дуже цифра, принаймні свідчить про серйозне розповсюдження таких активних настроїв. І 23%, які волонтерським чином готові допомагати, – прокоментувала аналітик.

Загальнонаціональне дослідження проведено Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 17 по 22 грудня 2021 року в усіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2018 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки – 2,3%.

Читайте також: «Не бійтеся інтернету. Нехай інтернет боїться нас»: Зеленський звернувся до українців

Нагадаємо, Олексій Данілов заявив, що загроза повномасштабного нападу Росії на Україну від 2014 року є постійно, але станом на зараз ситуація на кордонах є контрольованою. 

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram