Біля шахового клубу відкрили мурал із зображенням суден, котрі побудували в Миколаєві

Біля шахового клубу на розі вулиць Набережна і Фалеєвська відкрився мурал із зображенням кораблів та шахів. Всі ці судна свого часу побудували на миколаївських кораблебудівних заводах. До Дня міста підприємці, які входять до платформи «МрійДій» власним коштом зробили такий подарунок городянам.

Про це повідомляє кореспондент телекомпанії “МАРТ”.

Мурал має площу 150 квадратних метрів і містить зображення фрегату «Святий Миколай», який першим колись зійшов зі стапелів у місті, кораблі проєктів «Атлант» і «Кречет», а також фігурки шахів. Щоправда появі муралу передував певний скандал. Члени Миколаївської організації партії «Демократична сокира» побачили у зображеннях кораблі «Адмірал Кузнецов» та «Москва», що перебувають на озброєнні Чорноморського флоту ВМФ Російської Федерації і піддала цей вибір критиці.

Щоб уникнути суперечок ми ухвалили рішення відобразити тут два проєкти, не конкретні борти, а моделі суден, що будували в Миколаєві. Це проєкт “Атлант” і проєкт “Кречет”. Ухвалили рішення жодним чином не позначати борти для того, щоб уникнути проблем, – розповів художник В’ячеслав Балабаєв.

Автор і виконавиць ідеї каже, бортові номери для кораблів шукав в інтернеті і обрав не вірно. Через це виникла хибна думка, начеб-то він хотів зобразити судна,  що вже давно належать армії країни-агресора. Номер довелось стерти. Замість цього на одному з кораблів з’явився напис «Україна». Хоча, раніше КабМін ухвалив рішення скасувати цю назву для крейсера.

Він безіменний офіційно, розповів художник. – Хоча на борту цього крейсера, що стоїть у нас на заводі напис “Україна”. Таким чином ми зробили все для того, щоб уникнути непорозумінь, конфліктів. І сподіваюсь цього буде достатньо, щоб ті люди, які висловили своє невдоволення все ж зрозуміли, що тут закладена задача надихнути і показати наші досягнення, а не створити конфлікт.

Художник каже, намагався зобразити мурал таким чином, щоб на ньому була прив’язка виключно до сучасного Миколаєва.

А відомий миколаївський краєзнавець Андрій Шинкаренко переконаний, мешканці міста не можуть відмовлятись від своєї історії, адже на будівництві цих потужних кораблів було задіяно чимало наших земляків.

Відмовитись від цих кораблів, це як від власної дитини відмовитись. Я сам працював на суднобудівному заводі, я знаю це почуття, коли корабель відходить від стінки. А що стосується розповідей про Росію, ну так нехай вони і бояться, бо для них це зайве нагадування, що їх потужна зброя, що опинилась за збігом обставин у їх руках, воно створене тут, а не в Росії, – каже краєзнавець.

За словами Андрія Шинкаренка, у даний час в РФ ретельно підчищають будь-які згадки про наше південне місто в історії створення цих суден.

Меценати проєкту як і виконавець робіт мали на меті зобразити історію Миколаєва, як міста корабелів, каже учасник платформи «МрійДій» Олександр Бевко. І зауважив, що на проєкт не було витрачено жодної копійки з міського бюджету. Цей подарунок городянам зробили місцеві підприємці виключно власним коштом.

Все це ми робимо на благо городян нашого міста. Для того, щоб покращити зовнішній вигляд міста і якість проживання, комфорт у ньому. Ви згадайте, що тут було до цього,розмальований у варварський спосіб куточок. І порівняйте, як зараз – гармонійно, якісно виглядає, – розповів учасник платформи “МрійДій” Олександр Бевко.

Перш ніж приступити до створення муралу, каже Олександр Бевко, автори ідеї ще минулого року отримали погодження в управлінні архітектури і департаменті ЖКГ. Однак реалізувати проєкт через карантин змогли тільки зараз. Вартість муралу обійшлась підприємцям – учасникам платформи у 100 тисяч гривень. Підготовчі роботи тривали тиждень і ще тиждень пішов на створення малюнків суден та шахових фігур. До слова, щодо їх зображення, поки не висловила претензій жодна політсила.

Раніше повідомлялось про те, що в Миколаєві з’явився мурал на підтримку української збірної з футболу.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram