Безпілотник везе контейнер із легенями для трансплантації, Торонто, Канада, 25 вересня 2021 року Фото: Unither Bioelectronics

Безпілотник вперше у світі доправив легені на трансплантацію

У канадському місті Торонто вперше в історії за допомогою безпілотника компанії Unither Bioelectronics перевезли донорські легені. Політ дрона тривав усього шість хвилин і допоміг врятувати життя 63-річному пацієнту.

Про це пише Громадське з посиланням на повідомлення пресслужби Unither Bioelectronics.

За інформацією мережі університетських шпиталів Торонто, політ відбувся 25 вересня приблизно о першій годині ночі за місцевим часом. Безпілотник переніс донорський орган від Західного до Загального шпиталю міста майже вдвічі швидше, ніж би це зробило авто.

Фото: Unither Bioelectronics

Легені пересадили 63-річному Алену Годаку, в якого у 2019 році діагностували пневмосклероз – захворювання, внаслідок якого на внутрішній тканині легень утворюються рубці. Хвороба настільки затруднює дихання, що людина змушена жити на кисневому концентраторі.

Донорська легеня, доправлена за допомогою безпілотника, Торонто, Канада, 25 вересня 2021 року Фото: Unither Bioelectronics

Чоловік був зацікавлений у випробуванні експериментальної програми з доставлення донорських органів безпілотниками. Його стан у 2021 році погіршився, і єдиним шляхом його виправити була трансплантація легень.

До трансплантації мені щохвилини прокачували 25 літрів кисню – це десь стільки, скільки взагалі може вдихнути в себе людина. А тепер я можу дихати сам і час від часу навіть дивуюся тому, що дихаю, – розповів Годак в інтерв’ю CBC.

У Unither Bioelectronics зазначають, попри невелику тривалість польоту дрона, важливим є сам факт його здійснення. Це засвідчило, що безпілотники можна використовувати для доправлення донорських органів у міських умовах. Політ ніяк не вплинув на стан органу – для цього використали спеціальний контейнер, який захищав легені від коливань і перепаду температур.

Наша компанія розглядає можливість розширення дальності польоту дрона. Зараз ми створюємо безпілотники, які можуть літати на 100 миль, а потім – на 200. Зрештою ми хочемо мати дрон, який може доправляти легені, серця й нирки по всій Північній Америці, – каже керівник Unither Bioelectronics Мартін Ротблат.

Після вилучення органу з організму людини, він придатний для трансплантації протягом обмеженого часу. Наприклад, серце може зберігатися за межами тіла до шести годин, легені – до восьми, нирки – до 24 годин. Тому оперативність доправлення донорських органів важлива.

Нагадаємо, у вересні вперше за 20 років в Україні трансплантували рогівку ока.

Раніше повідомлялося, в Україні вперше пересадили серце 13-річній дитині.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram