Без Лягіна: мовний омбудсмен хоче перейменувати дитячу бібліотеку

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь хоче перейменувати Миколаївську обласну бібліотеку для дітей імені Лягіна, а точніше – просто прибрати з її назви прізвище відомого миколаївського підпільника.

Про це повідомляє онлайн-видання «Новости N».

Це питання підняли в ході чергового виїздного засідання комісіїї облради з питань культури, яка проходила у четвер, 18 лютого, в Миколаївському обласному художньому музеї імені Верещагіна.

Про можливе перейменування бібліотеки повідомила директорка закладу Тетяна Жайворонок. За її словами, це ініціатива обласного союзу письменників.

Голова депутатської комісії Євгеній Горбуров зазначив, що йому особисто телефонував Тарас Кремінь з проханням дати дитячій бібліотеці ім’я письменника Миколи Вінграновського. Він додав, що є закон про декомунізацію, однак Горбуров не розуміє, яким чином під нього підпадає Віктор Лягін.

Члени комісії поки не прийняли ніякого рішення. Керівництво бібліотеки обурено тим, що перейменовувати їхні заклади намагаються попри думку трудових колективів.

Нагадаємо, Центральна міська бібліотека ім. Марка Кропивницького створила відеоекскурсію до 90-річчя від дня народження відомого миколаївського поета, педагога і журналіста Еміля Январьова.

Раніше повідомлялося, грузинський Батумі хоче поглибити співпрацю з миколаївськими бібліотеками.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram