ФОТО: gsb-playingcards

Без дам і королів: мешканка Нідерландів створила гендерно-нейтральні гральні карти

23-річна студентка з Нідерландів Інді Меллінк розробила колоду гендерно-нейтральних карт.

Про це повідомляю сайт проєкта GSB, передає ТСН.

Вона випускниця факультету судової психології і завзятий картковий гравець. Інді обожнює бридж і проводить багато часу за картковим столом у колі сім’ї, особливо зараз, через карантин. Під час чергової партії Інді завела розмову зі своїм батьком і братами про те, що гендерна нерівність в картах – це кричуща несправедливість, і водночас ніхто не звертає на неї уваги. Дівчина була не згодна з тим, що за загальноприйнятими правилами король стоїть вище дами, і вбачала в цьому класичний приклад багатовікової нерівності, коли у чоловіка апріорі більше влади, ніж у жінки. На її думку, ієрархія, зав’язана на статевій приналежності “персонажів” колоди, давно застаріла.

Якщо у нас є така ієрархія у грі, то це неочевидна нерівність впливає і на повсякденне життя людей. Це ще один спосіб сказати: “Гей, ти менш важлива”. Навіть такі дрібниці відіграють суттєву роль, — заявила студентка.

Батько підтримав дівчину і запропонував якось виправити ситуацію.

Читайте також: У Південній Кореї розробили нашийник, який перекладає гавкіт собаки

Після кількох невдалих спроб у дівчини вийшло розробити колоду, в якій валети, дами і королі замінені на золоті злитки, срібні монети і бронзові щити. Свою версію карт Інді Меллінк назвала за використаними кольорами — GSB (Gold, Silver, Bronze).

Перші 50 колод розкупили друзі та рідні дівчини, пізніше вона також виставила гендерно-нейтральні карти на продаж в інтернеті. За кілька місяців їх придбали близько 1,5 тисячі осіб у Нідерландах, Франції, Німеччині, Бельгії та США. Також розробкою зацікавилися магазини ігор. Голова Голландської асоціації бриджу (а адже з нього-то все і почалося) Беріт ван Доббенбург похвалила Інді за ініціативу, але пояснила, що миттєво перейти на ці колоди у асоціації не вийде – для цього доведеться міняти правила, а люди до цього поки не готові.

Нагадаємо, американська компанія Cradelwise розробила дитяче ліжко, яке за допомогою штучного інтелекту вивчає сон дитини та допомагає малюку якнайдовше дрімати. ,

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram