Бджола. Фото - Pixabay

Бджолина отрута допомогає при COVID-19, – дослідження

Бджолина отрута має противірусний ефект і здатна допомогти при COVID-19. Таке припущення висунули німецькі вчені.

Німецькі вчені з клініки Ортенау Оффенбург і Йенского університету імені Фрідріха Шиллера вирішили перевірити гіпотезу про те, що бджолину отруту можна використовувати для лікування COVID-19 як профілактичний засіб, пише Діло з посиланням на GreenPost.

Для цього вони попросили німецьких пасічників, які заразилися коронавірусною інфекцією, заповнити онлайн-анкету. У ній були як загальні питання (вік, стать, наявність хронічних захворювань), так і ті, що стосуються специфіки роботи – скільки часу тримають пасіку, скільки укусів бджіл вони отримали в 2020 році і яка була реакція на них.

Читайте також: Україна розраховує отримати вакцину від COVID-19 наприкінці березня

Також автори роботи просили хворих на COVID-19 пасічників вказати на симптоми хвороби і заходи, прийняті для лікування. Крім того, у них запитали, контактували вони з людьми, які перехворіли COVID-19 і чи знають вони бджолярів, які померли від цієї хвороби.

Кілька сотень пасічників відгукнулися на прохання вчених і прислали заповнені анкети. 45 з них (22%) повідомили, що перенесли нову інфекцію. Двоє померли через COVID-19, уточнили їх друзі в анкетах.

Читайте також: Вакцинація від коронавірусу в ЄС розпочнеться наприкінці грудня

41% опитаних повідомили, що не захворіли, хоча контактували з носіями SARS-CoV-2. 37% написали, що, можливо, контактували з інфікованими, проте не захворіли.

Причому багато хто з цих двох груп в тому чи іншому вигляді вживали прополіс – речовину, що використовується бджолами для замазування щілин у вулику.

Раніше повідомлялось про те що австрійські військові кінологи навчили німецьку вівчарку розпізнавати наявність коронавірусу на використаних масках.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram