Вітольд Фокін / Скріншот з відео

“Багато наговорив”: у ТКГ прокоментували звільнення Фокіна

Вітольд Фокін, який раніше був заступником голови української делегації на переговорах ТКГ, порушив домовленість і зробив безліч приватних заяв.

Таку думку висловив нардеп зі Слуги народу, представник України в підгрупі з політичних питань ТКГ Андрій Костін в ефірі каналу Україна 24, повідомляє Уніан.

Читайте також: Україна запропонувала сформувати міжнародний тимчасовий уряд на Донбасі

“У нас була попередня домовленість на рівні делегації, що ті чи інші питання все-таки повинні бути узгоджені, щоб суспільство сприймало якесь висловлювання кого-небудь з членів делегації як позицію делегації. Фокін багато наговорив всього особисто від себе, висловив свою особисту позицію. Але ми вже чули про те, що людям дуже складно відрізнити особисту позицію від офіційної”, – сказав він.

Костін додав, що зараз потрібно посилити комунікативну складову діяльності ТКГ. Також він висловив переконання, що звільнення Фокіна не вплине на діяльність переговорної групи.

Читайте також: Кравчук повинен вирішити, чи потрібна йому заміна для Фокіна, – Єрмак

“Думаю, що цього не буде, тому що російська делегація розуміє, що питання формування української делегації – це суверенне право України і президента Зеленського. В принципі історично у нас був глава делегації, був один перший заступник – зараз це Олексій Резніков, і ще один заступник – зараз це мій колега Олександр Мережко. Фокіна додали, як ще одного першого заступника, зараз його немає у складі делегації – не думаю, що це якимось чином відіб’ється на переговорах”, – пояснив депутат.

Нагадаємо, що Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким звільнив Вітольда Фокіна з посади першого заступника глави української делегації у Тристоронній контактній групі.

Раніше глава української делегації у Тристоронній контактній групі по Донбасу Леонід Кравчук стверджував, що не пропонував кандидатуру Вітольда Фокіна на посаду свого заступника. За його словами, призначенням Фокіна займався особисто Зеленський.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram