Вітольд Фокін. Фото - Страна

Зеленський звільнив Фокіна з ТКГ

Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким звільнив Вітольда Фокіна з посади першого заступника глави української делегації у Тристоронній контактній групі.

Про це повідомляє Офіс Президента України. В ОПУ зазначили, що для президента “принципово, щоб усі, на кого покладено виконання функцій від імені держави, завжди керувалися у своїй діяльності та висловлюваннях національними інтересами України й чинили справедливо”.

“Президент Володимир Зеленський підписав указ щодо питань делегації України для участі в Тристоронній контактній групі. Цим документом Вітольд Фокін виведений зі складу делегації України в ТКГ та увільнений від виконання обов’язків першого заступника глави делегації”.

Зеленський констатував, що Фокін “відступив передусім від справедливої оцінки” тимчасової окупації Росією Криму та окремих районів Донбасу.

В ОПУ повідомили, що робота української делегації в Тристоронній контактній групі продовжиться “на основі чіткого розуміння повного контролю Росією тимчасово окупованих територій України”.

Читайте також: Україна запропонувала сформувати міжнародний тимчасовий уряд на Донбасі

Головною метою делегації і загалом держави в ОПУ назвали “повернення виключно на українських умовах усіх тимчасово окупованих територій, наших людей, а також встановлення довготривалого миру”.

Раніше глава української делегації у Тристоронній контактній групі по Донбасу Леонід Кравчук стверджував, що не пропонував кандидатуру Вітольда Фокіна на посаду свого заступника. За його словами, призначенням Фокіна займався особисто Зеленський.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram