Азербайджан і Вірменія домовилися про перемир’я у Нагірному Карабаху

Вірменія і Азербайджан погодили спільний документ за підсумками переговорів, що пройшли в Москві через конфлікт в Нагірному Карабаху. З 12:00 10 жовтня в регіоні оголошено перемир’я.

Про це йдеться в спільній заяві сторін за підсумками переговорів, передає РБК-Україна.

Режим припинення вогню оголошується в гуманітарних цілях для обміну військовополоненими та іншими утримуваними особами і тілами загиблих при посередництві Міжнародного Червоного Хреста.

Конкретні параметри припинення режиму вогню будуть узгоджені додатково.

Баку і Єреван також домовилися приступити до «субстантивних переговорів з метою якнайшвидшого досягнення мирного врегулювання».

Переговори міністрів закордонних справ Росії, Вірменії та Азербайджану щодо ситуації у Нагірному Карабаху проходили в повністю закритому форматі.

Нагадаємо, 27 вересня Міністр оборони Вірменії Давид Тоноян заявив, що Азербайджан почав повітряну і ракетну атаку в напрямку Нагорного Карабаху. У свою чергу, Азербайджан поклав відповідальність за початок бойових дій на збройні сили Вірменії.

Як відомо, конфлікт між Азербайджаном і Вірменією почався через Нагірний Карабах в 1988 році, коли населена переважно вірменами Нагірно-Карабахська автономна область заявила про вихід з Азербайджанської РСР. Нагорний Карабах і сім прилеглих до нього районів – 20% території Азербайджану – знаходяться під окупацією збройних сил Вірменії.

У травні 1994 року сторони досягли режиму припинення вогню, і дотепер під егідою Мінської групи ОБСЄ і при співголовуванні Франції, Росії та США ведуться поки ще безуспішні переговори про мирне врегулювання.

Також повідомлялось, Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна не збирається надавати військову допомогу ні Азербайджану, ні Вірменії.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram