ФОТО: ЧНУ ім. Ю. Федьковича

Абітурієнти з Миколаївщини зможуть вступити до ВНЗ за квотами

Можна вступити без ЗНО – на основі іспитів.

Абітурієнти, які проживають в окупованих регіонах, а також у населених пунктах “на лінії зіткнення”, отримують квоти під час вступу до вищих навчальних закладів, повідомляє osvita.ua. Квота на зарахування до навчального закладу – це обсяг (кількість) бюджетних місць за державним чи регіональним замовленням, на які може бути зарахована та чи інша категорія абітурієнтів.

“Відповідно до Порядку прийому для здобуття вищої, професійної передньої та професійної (професійно-технічної) освіти осіб, які проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, тимчасово окупованої території окремих районів Донецької та Луганської областей, території населених пунктів на лінії зіткнення.

Квота встановлюється у вищих навчальних закладах обсягом десяти відсотків (але не менше одного місця) або двадцяти відсотків у переміщених (тимчасово переміщених) закладах вищої освіти та у закладах вищої освіти Запорізької, Київської, Миколаївської, Сумської, Харківської та Чернігівської областей”, – сказано у повідомленні.

Нагадаємо, що до списку окупованих регіонів та регіонів, де йдуть активні бої, входять 66 громад у Донецькій області, 51 – у Харківській, 7 – у Дніпропетровській, 37 – у Луганській, 52 – у Запорізькій, 49 – у Херсонській, 24 – у Миколаївській, 18 – у Сумській.

Читайте також: Школярі з тимчасово окупованих територій зможуть дистанційно навчатися у миколаївських школах

Нагадаємо, що Тайвань виділить Миколаєву 500 тисяч доларів на відновлення освітніх закладів. Це вже не перша домопога від країни – раніше Тайвань виділив Миколаєву близько 800 000 доларів на ремонт однієї з медустанов.

Читайте також: У закладах середньої освіти Миколаєва заборонено використання російської мови

Як відомо, актуальну інформацію про ситуацію в Україні та Миколаївській області в умовах російсько-Української війни можна знайти:

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram