Палії знову нищать сміттєві контейнери: випадки вандалізму над комунальним майном зростають

У Миколаєві вночі згоріло одразу 8 сміттєвих контейнерів, які стояли неподалік один від одного, у межах квадрату вулиць Інженерної, Севастопольської, 4-ї Слобідської та Пограничної. На комунальному підприємстві «Миколаївкомунтранс» зазначають, що це вже не перший випадок вандалізму і такі підпали стаються дедалі частіше.

Сміттєві баки у Миколаєві дедалі частіше стають мішенню для паліїв. З кожним роком кількість згорілих контейнерів зростає, і це перетворюється на серйозну проблему для міста.

Починаючи з 2023 року КП “Миколаївкомунтранс” систематично зазнає збитків через дії невстановлених осіб, які знищують комунальне майно — контейнери для змішаних твердих побутових відходів. Лише у 2023 році підприємство зазнало збитків на суму 248 814 гривень 33 копійки: було знищено 64 одиниці контейнерів, — повідомила головний юрисконсульт КП «Миколаївкомунтранс» Єлизавета Андріян.

Негативна статистика продовжує зростати.

У 2024 році підприємство зазнало збитків на суму 529 814 гривень 33 копійки — було знищено 77 одиниць майна. У 2025 році станом на сьогодні підприємство зазнало збитків на суму 675 411 гривень 14 копійок: згоріло 94 одиниці контейнерів для змішаних твердих побутових відходів, — зазначила Єлизавета Андріян.

Так сьогодні вночі вогонь знову знищив одразу вісім контейнерів для сміття. Баки стояли неподалік один від одного — у межах квадрату вулиць Інженерної, Севастопольської, 4 Слобідської та Пограничної.

Ці випадки відбувалися вночі і виявлялися водіями під час виконання маршрутного завдання. За кожним фактом підприємство звертається до правоохоронних органів із заявою про вчинення кримінального правопорушення. Станом на сьогодні жодна особа не притягнута до відповідальності. Ми вважаємо, що це не лише збитки підприємства, а й збитки територіальної громади Миколаєва, адже майно є комунальним і належить мешканцям міста, — повідомила Єлизавета Андріян.

Контейнери для сміття — це комунальне майно, і від того, як до них ставляться мешканці, залежить чистота та безпека міста. Працівники «Миколаївкомунтранс» закликають містян уважно стежити за комунальними об’єктами та повідомляти про будь-які підпали чи пошкодження за номером телефону приймальні комунального підприємства +38 (0512) 58-69-60.

Більше про актуальну інформацію щодо ситуації в Україні та Миколаївській області можете знайти: