Миколаївський музей підпільно-партизанського руху до Дня прикордонника вшанував подвиги бійців тематичною виставкою – до експозиції увійшли фотографії та особисті речі військовослужбовців, зразки форми та багато іншого.
Про це йдеться в сюжеті телеканалу «МАРТ».
Перші зустрічають, останні проводжають. Військовослужбовці Державної прикордонної служби були першими, хто дав відсіч російській навалі. В Миколаєві до професійного свята бійців, котре відзначається 30 квітня, вирішили вшанувати їх подвиги. Для цього в музеї підпільно-партизанського руху була створена тематична експозиція, присвячена історії становлення прикордонних військ незалежної України.
Давно було бажання, бо Миколаївська область практично з часів запорізького козацтва. За Південним Бугом у запорожців були зимівники. Вже за незалежності України у Миколаєві утворився прикордонний підрозділ. Йому присвячений стенд. До цього дня прикордонники гідно несуть службу, – зазначив голова Миколаївської асоціації прикордонних ветеранських асоціацій Олександр Клемятич.

Експозиція отримала символічну назву – «Перші з честю». Вона складається з особистих речей прикордонників, фотографій з передової, зразків форми та знаків розрізнення, а також спеціальних приладів.
У нас є прилад «Дрозд», котрий визначає справжність документів та банкнот. Є писанка, зроблена народною майстринею на тему прикордонних військ. Шеврони, погони. Карта нашої України, котра має кордони з сімома державами. Карта, що зображує початок окупації України рашистами, – розповіла завідувачка музею Олена Сюсюкіна.

Відкриття експозиції відвідали військовослужбовці 79-го прикордонного загону – нині вони боронять південь України. Бійці доповнили виставку власними експонатами.
Ми привезли для даної експозиції прапор з автографами наших бійців, котрі наразі виконують задачі по захисту державного кордону. Вони зустрічали ворога в Криму в 2014 році та на адмінмежі Херсонщини в 2022. Також ми подарували наш пам’ятний шеврон, який ми самі розробили з урахуванням двох областей, в яких ми виконуємо бойові завдання, – додав начальник 79-го прикордонного загону Владислав Кобиляков.

Всі причетні до створення виставки отримали відзнаки від 79-го загону за внесок в патріотичне виховання громадян. Прикордонники зізнаються – споглядаючи на історію подвигів побратимів, відчувають велику гордість.
Більше про актуальну інформацію щодо ситуації в Україні та Миколаївській області можете знайти:




