За мужність і оборону: міська влада вручила відзнаки «За оборону Миколаєва»

У Миколаєві напередодні другої річниці великої війни пройшла чергова церемонія вручення відзнаки «За оборону Миколаєва». Її отримали військовослужбовці, які в перші дні російської навали мужньо стримували ворога на підступі до міста і захистили його. Відзнаки також отримали родини бійців, які вже поповнили ряди небесного війська.

Більше про це у сюжеті телекомпанії «МАРТ».

За мужність у боротьбі проти ворога. Напередодні другої річниці повномасштабного вторгнення  відбулась церемонія вручення почесної відзнаки “За оборону Миколаєва”. Її отримали люди, які особливо відзначились у перші тижні війни, коли російська армія намагалась окупувати місто на хвилі.

Ми вручили сьогодні 40 нагород: 9 з них було вручено родичам, близьким тих оборонців Миколаєва, які після оборони міста пішли вперед і загинули під час виконання військового обов’язку. 6 різних організацій/підприємств, які брали безпосередньо участь в обороні, отримали відзнаки для колективів. А також, отримали нагороди волонтери і, в першу чергу, велика кількість військовослужбовців, які особисто брали участь в обороні нашого міста в перші дні війни, – розповідає Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич.

Олександр Сєнкевич

Олександр Сєнкевич каже, що претендентів на відзнаку “За оборону Миколаєва” визначають керівники військових підрозділів, які два роки тому не дозволили окупантам зайти до міста. Багато героїв поклали тоді за це своє життя. Один з них – Василь Чорний. Цього дня йому вручили відзнаку посмертно. Нагороду отримала його старша сестра.

Це дуже для мене важливо, саме отримати нагороду. Звісно, я дуже сумую, що він отримав посмертно нагороду, але це життя.
Я дуже пишаюсь своїм братом. Для мене він – Герой. Назавжди залишиться в мене в серці, в нашій пам’яті, – розповідає сестра загиблого військовослужбовця Ірина.

Ірина

Загинув Василь разом зі своїм побратимом, Ігорем, якого також нагородили за оборону міста. Аби отримати відзнаку за сина, його мати пані Олена приїхала з Херсонської області.

Олена

Мер Миколаєва подякував за мужність та відданість і нагадав, що на початку повномасштабного вторгнення оборону тримали як військові, так і звичайні громадяни. Саме завдяки їхнім спільним зусиллям сьогодні ми маємо можливість жити та працювати у вільному місті.

Більше про актуальну інформацію щодо ситуації в Україні та Миколаївській області може знайти: