Миколаїв знову під російськими обстрілами: є загиблі і поранені

Російська армія вчергове нанесла ракетний удар по Миколаєву. Цієї ночі ворог обстріляв історичний центр міста і поцілив у житлові райони. З самого ранку на місці прильоту працюють екстрені служби, комунальники, представники місцевої влади і волонтери. Вже відомо про постраждалих і жертв серед цивільного населення через нічну атаку.

Про все в деталях щодо чергового російського теракту, дивіться у репортажі Олександра Матюшенка на телеканалі «МАРТ».

Близько 3-ї години ночі армія РФ завдала ракетного удару по місту. Внаслідок влучання зруйновано декілька поверхів триповерхового будинку і виникала пожежа на площі 450 квадратних метрів. Як повідомили у Державній службі з надзвичайних ситуацій її ліквідували о 7:45.

Проведена евакуація 30 осіб, мешканців будинку. Врятовано 9 осіб з них 5 дітей. Також, з під завалів проведена евакуація 2 осіб і передано швидкій медичній допомозі, — розповів Андрій Пасека, помічник начальника чергової зміни ДСНС.

Загалом близько 15 гаражів постраждало, а в багатоповерхівках поблизу побило вікна. Як повідомили у місцевій владі, загалом щонайменше 13 будинків зазнали ушкоджень. Зранку на місці почали роботу комунальники. Ведеться прибирання прилеглих територій до епіцентру прильоту, триває ліквідація наслідків.

Наразі тут працює 3 комунальних підприємства. КП ДЄЗ «Пілот» працює на видачі плівки та ОСБ. КП «Миколаївські парки» та КП «ЕЛУ Автодоріг» займаються прибиранням. Поки залучено близько 40 осіб. Щодо техніки, тільки та, що допомогає ДСНС це два екскаватори один з яких навантажувач, — прокоментував ситуацію Дмитро Бездольний, директор департаменту ЖКГ Миколаєва.

За інформацією Миколаївської обласної військової адміністрації загалом через нічну атаку постраждало 19 осіб, серед них 5 дітей. По допомогу медиків звернулися 8 людей, двох госпіталізовано, серед них одна дитина. Відомо про 2 загиблих людей, тіла яких виявили під завалами будинку. Мешканці сусідніх багатоповерхівок, показуючи свої пошкодженні квартири, кажуть, їх оселі витримують вже третій рашистський обстріл від початку великої війни.

Це вже 3 прильот. Все було забито, а тепер по новому все закривали. Я не знаю що нам роботи. Знову без дверей, без вікон, — розповіла Валентина, постраждала від обстрілу.

На місці прильоту працюють співробітники адміністрації Центрального району Миколаєва. Видається плівка і будматеріали жителям постраждалих осель. Допомагають волонтери і представники «Товариства Червоного Хреста України». Працівники місцевої влади фіксують збитки.

В місті Миколаїв є точки, де видають плівки та ОСБ плити. Адміністрація Центрального району займається описом населення у якого дуже пошкоджено майно. Будинок повністю пошкоджений,  впала внутрішня несуча стіна і людей потрібно висиляти. Місто організувало для цього спеціальні місця тимчасового проживання, — додав заступник миколаївського міського голови Анатолій Петров.

У Миколаївській обласній прокуратурі повідомили, цього разу росія завдала удару по місту, ймовірно, двома крилатими ракетами Х-22.

Більше про актуальну інформацію щодо ситуації в Україні та Миколаївській області може знайти: