У вакцин AstraZeneca, що надані Україні, закінчується термін придатності

У препарату AstraZeneca в жовтні та листопаді закінчується термін придатності. Медикам радять наростити темпи імунізації, щоб вакцина не пропала задарма.

Як передає УНІАН, цю тему підняв глава Центру економіки охорони здоров’я KSE Юрій Ганіченко.

Невикористаними залишаються близько трьох мільйонів доз.

Зараз виникає питання, чи встигне Україна використовувати наявні вакцини до кінця терміну їх придатності. Зокрема, поки залишаються невикористаними близько 3 мільйони доз вакцини AstraZeneca з терміном придатності до кінця жовтня і листопада, – розповів Юрій Ганіченко.

Щоб компоненти, які зостались не перетворилися на непотріб, фахівці рекомендують збільшити кількість зроблених щеплень в день до 45 тисяч. Для цього радять робити мікси з різних вакцин (маються на увазі зв’язки AstraZeneca + Moderna або Pfizer, а також Sinovac + AstraZeneca).

Нагадаємо, наприкінці серпня Україна отримала від Польщі 650 тис. доз COVID-вакцини AstraZeneca.

Також повідомлялося, Україна отримала від Німеччини 1,5 мільйона доз COVID-вакцини виробництва AstraZeneca.