Європа виграла суд проти “Північного потоку-2”

Вищий земельний суд Дюссельдорфа відмовив компанії Nord Stream AG у звільненні “Північного потоку-2” від вимог газової директиви ЄС.

Суд виніс рішення за скаргою акціонерного товариства “Північний потік-2” на Федеральне мережеве агентство Bundesnetzagentur, повідомило агентство Bloomberg, передає УНІАН.

Мова йде про норми, які передбачають поділ діяльності з видобутку і транспортування газу.

Згідно з рішенням суду, видобувна компанія не може володіти трубопроводом, по якому доставляється її газ.

Читайте також: Макрон відвідає Україну до кінця року – МЗС

Отже, згідно з рішенням суду, компанія-оператор “Північного потоку-2” має бути незалежною від Газпрому, а 50% його пропускної потужності повинні резервуватися для альтернативних постачальників.

Нагадаємо, Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що українська сторона хотіла б, щоб формулювання щодо безпеки для України у спільній заяві Німеччини і США стосовно “Північного потоку-2” були сильніші