23 квітня, у Всесвітній день книги і авторського права в облдержадміністрації підвели підсумки ХV обласного конкурсу «Краща миколаївська книга».
Про це пишуть на сторінці Миколаївської облдержадміністрації в Facebook.
В цьому році на конкурс представили 67 книг місцевих авторів, виданих протягом 2020 року у восьми миколаївських видавництвах. 30 незалежних експертів визначили кращі з них. За підсумками їх оцінок, визначили переможців конкурсу.
- Номінація «Краще історико-краєзнавче видання»: книга «Николаев в Восточной (Крымской) войне 1853-1856 гг.», співавтори Євген Горбуров, Лариса Левченко, Катерина Бєляєва, видавництво ТОВ фірма «Іліон».
- Номінація «Краще учбове видання та підручники»: навчальний посібник «Актуальні питання цивільного захисту», співавтори Віктор Дубінін, Валерій Ізотов, Віктор Ляшенко, Людмила Маркіна, Оксана Савіна, Павло Штейн, видавництво Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова.
- Номінація «Краща поетична збірка»: книга «Пусть Николай Святой его хранит…», автор Лариса Матвєєва, видавець ФОП Швець В. М.
- Номінація «Краще прозаїчне видання»: книга «Отакі ми, Господи!», автор Анатолій Маляров, видавництво ТОВ фірма «Іліон».
- Номінація «Краще видання для дітей та юнацтва»: книга «Народні музичні інструменти», автор Ірина Гарькава, видавець Василь Торубара.
- Номінація «Кращий літературний дебют»: книга «Арабески и сны», автор Олександра Філоненко, видавництво Ірини Гудим.
Конкурс «Краща Миколаївська книга» проводиться щороку відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації від 03 березня 2008 року №82-р, на виконання обласної Програми підтримки вітчизняного книговидання, книгорозповсюдження та популяризації української книги у Миколаївській області на 2017-2021 роки, — йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, в програмі «Діалог» книговидавець Ірина Гудим розповіла, що попри локдаун та карантинні обмеження лише в одному книговидавництві міста протягом 2020 року вийшли друком 25 книжок миколаївських авторів.
Як відомо, студентка Миколаївського філіалу Київського Національного університету культури і мистецтв Олена Півненко стала лауреатом німецько-української літературної премії імені Олеся Гончара.




