Низка країн ЄС поновлює вакцинацію препаратом AstraZeneca

Вакцину AstraZeneca від коронавірусу, яку розробив Оксфордський університет, визнали безпечною. У зв’язку з цим кампанію з вакцинації відновлять у низці країн. 

Про це повідомляє видання Reuters.

З 19 березня робити щеплення препаратом AstraZeneca знову розпочнуть такі країни: Німеччина, Італія, Литва, Латвія, Кіпр, Франція, Іспанія та Нідерланди.

Як відомо, вакцинацію в деяких країнах ЄС було скасовано через повідомлення щодо утворення тромбів у непідтвердженої кількості людей після щеплення.

Згодом препарат пройшов перевірку, під час якої встановили, що вакцина AstraZeneca не спричиняє серйозні наслідки у вигляді тромбозу. Це підтвердила Європейська медична асоціація (ЕМА), яка відповідає за оцінку та нагляд за лікарськими засобами у країнах-членах ЄС.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я України збільшило інтервал між щепленнями першою і другою дозою імунобіологічного препарату CoviShield з 28 днів до 90 днів.

Раніше повідомлялося, у Миколаєві заповненість лікарень хворими на COVID-19 складає понад 70%.