75-річчя капітуляції нацистської Німеччини: українські прапори та квіти у Берліні

Європейські країни вимушені проводити обмежені заходи на вшанування 75-ої річниці перемоги над нацистською Німеччиною в Другій світовій війні.

Про це повідомляє Голос Америки.

8 травня 1845 року країни антигітлерівської коаліції прийняли німецьку пропозицію про капітуляцію. У Великій Британії кінець війни у Європі вшановують хвилиною мовчання, і королева Єлизавета друга виступить зі зверненням до країни.

Президент Франції Еммануель Макрон та французькі керівники братимуть участь у церемонії на могилі невідомого солдата біля тріумфальної арки в Парижі.

Дивіться також: У Корабельному районі оновили пам’ятники та меморіальні знаки

Церемонію покладання квітів у Берліні біля центрального меморіалу війни очолюватиме канцлер Анґела Меркель. Зранку у п’ятницю українські дипломати у Німеччині поклали квіти до берлінського меморіалу, що вшановує загиблих солдатів армії Радянського Союзу.

Український посол у Берліні Андрій Мельник в низці інтерв’ю напередодні наголосив, що йдеться про 8 мільйонів українських жертв нацизму і повторив заклик спорудження у Німеччині спеціального пам’ятника полеглим українцям.

Раніше він відхилив пропозицію спільної участі у меморіальній церемонії з російськими дипломатами у Німеччині допоки триває агресія Росії на сході України.

Нагадаємо, з 2014 року святкування в Україні проходять 8 та 9 травня. 8 травня відзначають День пам’яті та примирення. 

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram