71% українців вважає, що коронавірус створили штучно, а понад 40% виступають проти вакцинації – соцопитування

71% українців вважає, що коронавірус створили штучно в лабораторії, зокрема для зменшення кількості населення Землі, а 41% не довіряють вакцинації та виступають проти щеплень.

Про це йдеться в досліджені соціологічної групи «Рейтинг».

Так, відносна більшість респондентів вважає, що COVID-19 створили внаслідок наукового експерименту (31%), як бактеріологічну зброю (27%), з метою зменшення кількості населення (40%). Ще 17% – з метою створення економічної кризи, 16% – щоб заробити на вакцині, 12% – задля контролю над людьми. 

Тільки 19% українців, згідно з опитуванням, вважають, що коронавірус виник у природний спосіб.

Фрагмент з презентації результатів дослідження «Вакцинація в Україні: бар’єри і можливості»

За рівнем лояльності до вакцинації від коронавірусу аудиторія опитаних розділилася майже порівну. 37% є лояльними до проведення щеплення від COVID-19 (26% – супер лояльні, 11%  – лояльні). 41% респондентів критикують вакцинацію (31% – супер критики, 10% – критики). Решта – так звані «нейтрали».

Більше критиків щеплення серед молодої та середньої вікової категорії (18-49 років), серед жінок, мешканців півдня та сходу, виборців партій Шарія, Мураєва та «Опозиційної платформи – За життя». Водночас найбільш лояльні до вакцинації – прихильники партій «Європейська солідарність», «Голос» та «Українська стратегія Гройсмана».

Фрагмент з презентації результатів дослідження «Вакцинація в Україні: бар’єри і можливості»

Частіше критично ставляться до вакцинації ті, хто не боїться захворіти на COVID-19, кажуть, що хворіли, але тест не робили, вважають, що вакцина – це більше про заробіток, ніж про захист людей, і вірять, що більшість вакцин небезпечні. 

Початок рекламної кампанії з вакцинації дещо актуалізував бажання робити щеплення від коронавірусу: наразі 38% готові зробити платне щеплення, а вакцинуватися безкоштовно планують 47%. Водночас половина не готова вакцинуватись навіть безкоштовно.

Фрагмент з презентації результатів дослідження «Вакцинація в Україні: бар’єри і можливості»

Опитування проводилося 18-19 березня серед населення України віком від 18 років у всіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Опитали 1 500 респондентів методом CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера). Помилка репрезентативності дослідження становить не більше як 2,5%. 

Нагадаємо, за результатами соціального опитування Київського міжнародного інституту соціології, 62% українців схвально ставляться до обслуговування українською.

Раніше повідомлялося, миколаївці розповіли, чи готові вакцинуватись від COVID-19.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram