Фото: Міська рада

59 миколаївців із розладами руху стали учасниками проєкту соціальної адаптації

У Миколаєві стартувала реалізація проєкту Громадського бюджету – 2020 «Соціальна адаптація людей із розладами руху». Із червня до листопада цього року 59 містян, які мають проблеми з функціями руху, пройдуть курс занять, спрямованих на покращення фізичного та морально-психологічного стану, залучення до соціальної активності.

За словами Миколаївського міського голови Олександра Сєнкевича, Громадський бюджет є важливим інструментом, яким нині активно користуються містяни. Саме він дає змогу жителям міста вирішувати, на що спрямувати кошти міського бюджету.

Впровадити цю програму було непросто, дехто вважав, що це популізм. Однак час засвідчив, що Громадський бюджет — дієвий та ефективний. А головне, це чудова можливість для кожного з вас реалізувати власну ідею, — зазначив мер Миколаєва.

Фото: Міська рада

Виконавцями проєкту-переможця Громадського бюджету, що за підтримки миколаївців здобув фінансування в розмірі 234 тис. грн, виступають Міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та Чорноморський національний університет ім. Петра Могили. Заняття організовано на базі вишу. Викладачі університету підготували комплексну програму: заняття з арттерапії, денс-терапії, скандинавської ходи, семінари для учасників та членів їхніх родин. До складових проєкту входить розроблення навчального відеоролику та інформаційних матеріалів.

Як зазначають організатори, у нашому місті понад 2 тисячі осіб мають розлади руху.

Приємно, що наш університет виконуватиме таку потрібну для громади місію, — каже ректор ЧНУ імені Петра Могили Леонід Клименко. — Чотири роки тому ми почали готувати лікарів. Сьогодні наші фахівці виконуватимуть медичний супровід проєкту. Надалі плануємо робити все, щоби охопити населення міста повним спектром медичних послуг.

До організації підходили дуже прискіпливо, готувалися з жовтня минулого року. Як розповів керівник Міського територіального центру соціального обслуговування Сергій Бондаренко, подібний проєкт у Миколаєві реалізується вперше.

Соціальна адаптація людей із розладами руху включає комплекс спеціально підготовлених заходів. Придбано необхідне обладнання. По суті, це новий напрям реабілітації, і в «Могилянці» є всі умови для його успішного втілення. А головне — дуже професійний колектив. Хочу подякувати директорці Навчально-наукового інституту післядипломної освіти ЧНУ імені Петра Могили Ганні Норд за активну участь у реалізації проєкту.

Розпочалися заняття одразу ж після урочистого відкриття. Якого очікують результату? Ні багато ні мало — змінити життя людей.

Нагадаємо, що учні з тимчасово окупованих територій вступатимуть до університетів без ЗНО

Як раніше повідомлялось, Демократія починається з архівів, – Анатолій Погорєлов про роботу з архівами в Україні

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram