Фото: з відкритих джерел

40% українців вважають необхідним відзначати і День перемоги, і День примирення — опитування

41% опитаних вважають, що в Україні необхідно відзначати дві дати: День пам’яті й примирення (8 травня) та День перемоги над нацизмом (9 травня). Натомість 31% українців вважають, що потрібно відзначати лише 9 травня.

Про це свідчать результати опитування Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та соціологічної служби Центру Разумкова.

Ще приблизно 9% підтримують ідею відзначати лише День пам’яті і примирення 8 травня, ще 10% байдуже, коли відзначати. У західних регіонах найбільше підтримують відзначення лише 8 травня (22%), натомість у південних і східних регіонах більшість виступає лише за 9 травня (48% та 42% відповідно).

Крім того, 48% опитаних погоджуються, що Друга світова війна розпочалася внаслідок змови Гітлера та Сталіна про поділ сфер впливу в Європі та пакт «Молотова-Ріббентропа». Не погоджуються з цим 29% та 23% не визначилися з відповіддю.

Також 46% українців вважають, що Радянський Союз не переміг би у війні без допомоги союзників з Антигітлерівської коаліції. Не погоджуються з цим 35% та ще 19% — важко відповісти.

Молодь від 18 до 29 років частіше погоджується з такою думкою (51%), аніж старші люди (серед людей, старших за 60 років, із цим погоджуються 43%, а не погоджуються – 39%).

Водночас 46% українців позитивно ставляться до рішення української влади про визнання воїнів Української повстанської армії (УПА) борцями за незалежність України, проти цього — 29%. Найбільша підтримують УПА у західних та центральних областях.

Однак діяльність Степана Бандери позитивно оцінюють лише 32%, стільки ж його діяльність називають негативною.

Нагадаємо, напередодні відзначення Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у поліції нагадали про заборонену в Україні символіку. За порушення Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. 

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram