“Жити неможливо”: мешканці Заводської, 35 просять про відселення подалі від порту

Мешканці будинку на Заводській, 35, що розташований поруч із морським портом, вкотре звернулись до депутатів з проханням про відселення. Підприємства, що оточують їх будинок псують екологічний стан і створюють рівень шуму, за якого неможливо спокійно жити.

Про це повідомляє кореспондент телекомпанії “МАРТ”.

Ініціативна група мешканців будинку прийшла на комісію з питань екології та регулювання земельних відносин з проханням розглянути їх проблему. Люди кажуть, їх будинок з усіх боків оточений підприємствами, що займаються перевалкою зерна. Від цього в житлових помешканнях пил та бруд, а також шум, що не дає відпочити ані вдень, ані вночі.

Нас засипає пилом, постійно цей неперервний шум, жити неможливо. За 19 метрів від житлових корпусів побудована галерея для перевалки зерна до порту. Воно все гудить, і вдень і вночі, жити неможливо. Влітку навіть вікна не відкрити – все засипає пилом”, – розповів мешканець будинку Дмитро Биков.

Фото з відкритих джерел

З початку двотисячних мешканці будинку оббивають пороги всіх можливих інстанцій, але поки намарно. З 2009-го року територія поруч з будинком навіть не входить до плану зонувань міста. Всі зелені зони поруч знищені підприємствами. Головний архітектор Миколаєва Андрій Цимбал каже, коли будували галерею з перевалки зернових, експертиза в проєкті порушень не побачила.

Але коли збудували цю галерею, дійсно, там зараз є шум і не тільки це підприємство заважає жити. Там великі викиди пилу і так далі”, – повідомив депутатам головний архітектор міста Андрій Цимбал.

За словами чиновника, в 2018-му році розробили детальний план, згідно з яким адміністрація морських портів будувала по державній програмі за бюджетний кошт причальну споруду. В цьому плані ішлося про те, що АМПУ не отримають містобудівних умов на збільшення потужностей існуючих підприємств доти, доки всіх людей не відселять з цієї припортової зони.

У заручниках в даній ситуації опинились мешканці 44-х квартир. Вони просять про переселення. Голова «земельної» комісії Олена Нестеренко каже, усвідомлює, що в бюджеті Миколаєва необхідних коштів на це немає. Комісія, що вже працювала з цього питання раніше, пропонувала звернутись до керівників підприємств з пропозицією придбати житло мешканцям Заводської, 35. Однак портовики з такою позицією влади не згодні, кажуть, і так сплачують до бюджету міста чималі податки.

Зрештою, члени комісії вирішили звернутись до міського голови з пропозицією скликати нараду за участі портовиків, депутатів та мешканців будинку. Цю пропозицію депутати підтримали одностайно.

Раніше повідомлялось, що в Миколаєві хочуть побудувати житловий масив для військовослужбовців.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram