Фото: Коммерсантъ

Зеленський створив робочу групу для протидії загрозам “Північного потоку-2”

Президент Володимир Зеленський підписав розпорядження № 545/2021-рп, яким утворив робочу групу з напрацювання пропозицій щодо нейтралізації ризиків, пов’язаних із загрозами від будівництва газогонів в обхід України.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

У зв’язку з будівництвом магістральних газопроводів в обхід України та безпековими викликами у сфері енергетики, зокрема реалізацією проекту “Північний потік – 2”, який містить прямі загрози національній безпеці та безпеці всього регіону, 16 вересня президент підписав розпорядження № 545/2021-рп, яким утворив робочу групу з напрацювання пропозицій щодо нейтралізації відповідних ризиків, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається в документі, робоча група має підготувати пропозиції щодо заходів із запобігання та мінімізації негативних наслідків для держави від спорудження газогонів і напрацювати пропозиції щодо зменшення окремих загроз у безпековій та енергетичній сферах.

Читайте також: Україна хоче сильніших формулювань щодо своєї безпеки в угоді про “Північний потік-2” – МЗС

Цим розпорядженням глава держави також затвердив персональний склад робочої групи, яку очолив керівник ОП Андрій Єрмак. До її складу, зокрема увійшли голова Служби безпеки Іван Баканов, голова правління акціонерного товариства “Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” Юрій Вітренко, міністр енергетики Герман Галущенко, секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов.

Нагадаємо, Президент США Джо Байден підписав доручення виділити до 60 млн доларів на товари та послуги Міноборони США, що призначаються для безпекової допомоги Україні.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram