Фото: РБК-Україна

Зеленський сподівається переформатувати Конституційний Суд

В нинішньому вигляді Конституційний Суд швидше обслуговує інтереси приватних осіб, а не виконує державну функцію.

Про це він заявив в інтерв’ю журналу “Фокус”, повідомляє Діло. Очільник країни заявив, що політика в Україні дуже схожа на бізнес, тому він зробить усе, аби знищити це порівняння.

“Дуже сподіваюся переформатувати КС у 2021 році. Я вважаю, Тупицький не може бути головою КС. Перезавантаження суду має розпочатися саме з цього. Я навіть не погрожую. Конфлікт з державою, конфлікт з суспільством, конфлікт з ВР, конфлікт з президентом. Мені здається, цього достатньо, щоб людина пішла. Це нормальний чоловічий крок”, – сказав він.

Також, за словами президента, в нинішньому вигляді Конституційний Суд швидше обслуговує інтереси приватних осіб, а не виконує державну функцію.

Читайте також: Суд присудив 12 років в’язниці обвинуваченому у вбивстві екс-начальника миколаївської митниці

“Скажімо так, дуже багато років в Україні працює державно-приватне партнерство, яким я називаю Конституційний Суд. Це коли є щось державне, але ним користуються якісь приватні структури. Тобто КС не є незалежним, хоча, згідно із законодавством, він має бути таким. Багато років на них, цих акціонерів КС, впливають гравці – як з бізнесу, так і з політики. У нашій країні політика – це іноді паралель з бізнесом. Поки. Колись ми з цим покінчимо”, – додав він.

Зеленський підкреслив, що до нинішнього складу Конституційного Суду входять “діти” Віктора Януковича і “далекі родичі” Юлії Тимошенко, а за його каденції не відбулося жодного призначення у КС, тому що деякі партії не зацікавлені в нових обличчях.

“Цей вплив з боку зацікавлених осіб є. Але коли воно ззовні, воно і всередині. Ті партії, чиї представники є в КС, їм не потрібні інші судді, хоча, згідно із законодавством, туди мають потрапити нові кандидатури”, – зазначив він.

Нагадаємо, що Володимир Зеленський обіцяв почати глобальну судову реформу з наступного року. Зміни, у тому числі, повинні були відбутись у Вищому антикорупційному суді.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram