Фото: Прес-служба МОН

Зеленський підписав закон про повну загальну середню освіту в Україні

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про повну загальну середню освіту, який Верховна Рада прийняла 16 січня.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки.

Закон покликаний розвивати нову українську школу і надавати нові можливості для учнів і їх батьків, вчителів, освітніх управлінців.

Попереду – чимало кропіткої роботи над втіленням запланованих змін. Закликаємо долучатися до них всіх, хто зацікавлений в побудові Нової української школи, – зазначила заступник МОН Любомира Мандзій.

Зокрема, закон гарантує рівний доступ до освіти для учнів, забезпечує педагогічну автономію вчителів і передбачає більше можливостей для шкіл у використанні власних коштів.

Учні отримують можливість будувати індивідуальні освітні траєкторії, вибирати навчальні предмети і мати більше прав для учнівського самоврядування.

Також документ надає вчителям автономію в створенні програм, розробці систем оцінки, відкриває широкі можливості для підвищення кваліфікації і зростання їх зарплати.

Закон також встановлює нові підходи до призначення директорів шкіл, надає більше можливостей для посилення шкіл педагогами і вводить педагогічну інтернатуру для молодих вчителів.

Нагадаємо, пробне ЗНО перенесли через карантин: тестування відбудеться 4 та 11 квітня.

Раніше стало відомо, Зеленський підписав закон про поділ повноважень головнокомандувача ЗСУ та начальника Генштабу.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram