Фото: Офіс Президента України

Зеленський підписав закон про боротьбу з «правковим спамом»

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає боротьбу зі зловживаннями правками народних депутатів.

Про це повідомляє прес-служба Офісу Президента.

Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо протидії зловживанням правами народних депутатів України у ході законодавчої процедури» № 561-ІХ, який парламент ухвалив на позачерговому засіданні 16 квітня 2020 року.

Згідно з документом, у разі подання до законопроекту, що готується до другого читання (крім проекту кодексу, законопроекту, що розглядається Верховною Радою за спеціальною процедурою), пропозицій, поправок у кількості, що у п’ять разів або більше перевищує кількість статей проекту первинного законодавчого акта чи кількість пунктів проекту про внесення змін до первинних законодавчих актів, але не менш як 500 пропозицій, поправок, такий законопроект може розглядатися за особливою процедурою.

Дивіться також: Плануємо роздавати малозабезпеченим родинам продуктові набори, – Олександр Сєнкевич

Особлива процедура застосовується за пропозицією, підписаною не менш як однією третиною народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради, підтриманою рішенням парламенту, ухваленим на пленарному засіданні більшістю голосів народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради, за умови надання народним депутатам порівняльної таблиці та супровідних документів до неї.

У разі ухвалення Верховною Радою рішення про застосування особливої процедури у дводенний строк з дня прийняття такого рішення кожна депутатська фракція (депутатська група) має право визначити не більше п’яти пропозицій, поправок, не врахованих головним комітетом, на яких вона наполягає, та надіслати на адресу головного комітету лист із зазначенням номерів та ініціаторів таких пропозицій, поправок у порівняльній таблиці законопроекту, підготовленого до другого читання. Кожен позафракційний народний депутат, пропозиції, поправки якого не враховані головним комітетом, має право визначити не більше однієї своєї неврахованої пропозиції, поправки, на якій він наполягає, та надіслати на адресу головного комітету лист із зазначенням її номера у порівняльній таблиці законопроекту, підготовленого до другого читання.

Головний комітет у дводенний строк узагальнює пропозиції та поправки й готує уточнену порівняльну таблицю для розгляду законопроекту в другому читанні, до якої включає також усі враховані головним комітетом пропозиції, поправки, – йдеться у повідомленні.

Також документом визначено порядок розгляду на пленарному засіданні парламенту законопроектів у другому читанні за особливою процедурою.

Нагадаємо, Українцям старше 80 років будуть щомісяця доплачувати по 500 гривень, – Зеленський.

Як відомо, критичні об’єкти у Чорнобильській зоні не постраждали.

Раніше повідомлялось, мовний омбудсмен Монахова написала заяву про звільнення.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram