Зеленський обговорив підтримку України з сенаторами й конгресменами США

Президент Володимир Зеленський провів розмову зі співголовами українських кокусів і групою сенаторів і конгресменів США.

Про це Зеленський повідомив у Твіттері.

Провели важливу й продуктивну розмову зі співголовами українських кокусів і великою групою сенаторів і конгресменів США у переддень Різдва. Цінуємо потужну двопалатну й двопартійну підтримку України. Це особливо важливо для збереження миру й безпеки у регіоні!, – зазначив Зеленський.

Як повідомляє сайт Президента, під час розмови обговорювалася ситуація на сході України та на кордонах. Було відзначено, що вона залишається складною, відведення російських сил не спостерігається. Президент поінформував американських законодавців про кроки, які здійснюються з метою досягнення миру в межах наявних переговорних форматів – Нормандського, Тристоронньої контактної групи та Мінського процесу.

Читайте також: Зеленський прокоментував шанси на свої переговори з РФ

Було наголошено на важливості залучення Сполучених Штатів до процесу мирного врегулювання.

Зараз, як ніколи, мають значення не слова, а рішучі дії. Моя мета – зупинити кровопролиття на сході України. Неможливо уявити безпеку у Європі без завершення війни на Донбасі, – заявив Зеленський.

Окремо порушувалася тема посилення санкційного тиску на РФ та українсько-американської взаємодії у безпековій сфері. Відзначена важлива роль Конгресу у розширенні підтримки оборонного сектору України.

Читайте також: Україна планує відкрити нові посольства у багатьох країнах — Президент

Наголошувалося, що важливою є підтримка Сполученими Штатами євроатлантичних прагнень України й отримання розуміння перспектив щодо набуття членства в Альянсі.

Жодних домовленостей щодо України без України. Жодна третя країна не може мати права голосу в питанні інтеграції України в НАТО, – зазначив Зеленський.

Під час зустрічі окремо обговорили проблематику газопроводу “Північний потік – 2”. Було відзначено ризики цього геополітичного проєкту, який є енергетичною зброєю проти нашої держави та всього Європейського континенту.

Під час розмови американські законодавці висловили одностайну підтримку ініціативи “Кримська платформа” та наголосили на незмінній підтримці незалежності й територіальної цілісності України.

Читайте також: Президент Зеленський назвав головні завдання на 2022 рік

Зеленський поінформував сенаторів і конгресменів про поступ у земельній, банківській та судовій реформах, боротьбу з олігархічною системою. Президент запросив американських законодавців відвідати Україну в наступному році.

Нагадаємо, що у грудні Президент Володимир Зеленський призначив послів України у Сербії, Нідерландах, В’єтнамі, Брунеї Даруссаламі та Мальті. 

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram