Фото: Офіс президента України

Зеленський обговорив із президентом Єгипту співпрацю в оборонній і космічній галузях

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Президентом Арабської Республіки Єгипет Абделем Фаттахом Ас-Сісі.

Про це повідомляє сайт Президента, передає Укрінформ. Глава Української держави запросив Абделя Фаттаха Ас-Сісі відвідати Україну з візитом.

Також Зеленський відзначив важливість подальшої співпраці з Єгиптом, який є головним торговельним партнером України в Африці, та підтвердив готовність розвивати двосторонні відносини та нарощувати постачання вітчизняної продукції на ринок Арабської Республіки Єгипет.

Читайте також: Зеленський зустрівся з президенткою Єврокомісії та американськими інвесторами

Зі свого боку Абдель Фаттах Ас-Сісі наголосив, що його країна зацікавлена у розширенні відносин з Україною в усіх сферах, зокрема у створенні хабу українських компаній та їхній участі в єгипетських індустріальних зонах.

З метою інтенсифікації двосторонньої співпраці лідери держав домовились про проведення найближчим часом засідання Міжурядової спільної комісії з економічного та науково-технічного співробітництва між Україною та АРЄ, а також переговорів на рівні міністрів закордонних справ.

Читайте також: Україна стане членом НАТО, коли відповідатиме його критеріям

Президент Єгипту відзначив позитивний розвиток міжлюдських контактів між двома країнами та поінформував, що українці становлять більшість серед іноземних туристів в АРЄ. Зеленський подякував за впровадження україномовної “гарячої лінії” для надання консультативних послуг українським громадянам, які перебувають на території Єгипту.

Сторони обмінялися думками щодо заходів для запобігання поширенню пандемії, які здійснюються в обох країнах. Окремо співрозмовники обговорили перспективи та конкретні проєкти у сфері військово-технічної співпраці. Президент України наголосив, що незадіяним залишається потенціал співробітництва в космічній галузі.

Читайте також: Зеленський хоче перевести в онлайн всі держпослуги та ввести е-голосування на виборах

Також лідери держав обговорили можливість створення нових форматів співпраці на вищому рівні. Зеленський поінформував президента Єгипту про результати проведення установчого саміту “Кримської платформи”.

У вересні Президент Володимир Зеленський заявив, що під час зустрічі з його американським колегою Джо Байденом у Вашингтоні той сказав, що Україна повинна бути в НАТО, однак це залежить не тільки від нього.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram