Фото: РБК-Україна

Зеленський затвердив Національну стратегію у сфері прав людини

Президент України Володимир Зеленський підписав указ № 119/2021, яким затвердив Національну стратегію у сфері прав людини.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Глави держави, передає Укрінформ. 

«Стратегія спрямована на об’єднання суспільства у питаннях цінностей прав і свобод людини, що забезпечуються та захищаються на основі принципів рівності та недискримінації. Документ зосереджений на розв’язанні основних системних проблем у сфері забезпечення, реалізації та захисту прав і свобод людини в умовах нових викликів, що постали перед суспільством», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що наразі передбачається, що реалізація документу здійснюватиметься за 27 стратегічними напрямами, серед яких, зокрема: запобігання катуванню та жорстокому поводженню з людьми; забезпечення права на справедливий суд; забезпечення свободи мирних зібрань та об’єднань; запобігання та протидія дискримінації.

Читайте також: Зеленський підписав санкції проти 26 іноземців та 81 компанії

Також серед цих стратегічних напрямків – забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків; протидія домашньому насильству; забезпечення прав корінних народів і національних меншин; забезпечення прав дитини, екологічних прав, прав ветеранів війни, зокрема тих, хто брав участь у заходах з відсічі і стримування збройної агресії РФ у Донецькій та Луганській областях; забезпечення прав внутрішньо переміщених осіб та осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України.

Реалізація цієї стратегії здійснюватиметься і за такими напрямками, як відновлення прав осіб, які були позбавлені свободи внаслідок збройної агресії РФ проти України, тимчасової окупації частини території України; забезпечення прав осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, та членів їхніх сімей; подолання негативних наслідків конфлікту, спричиненого збройною агресією РФ, тощо.

Читайте також: Україна і Литва відновлюватимуть позитивну динаміку товарообігу, – Зеленський

Як інформують у пресслужбі Глави держави, результатом реалізації цієї Стратегії має стати запровадження системного підходу до забезпечення прав і свобод людини, узгодженості дій органів держвлади та місцевого самоврядування, громадянського суспільства й бізнесу та створення у нашій країні ефективного механізму реалізації та захисту прав і свобод людини.

Також реалізація цієї Стратегії має забезпечити прогрес у виконанні міжнародних договорів України у сфері прав людини, зокрема, Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом.

Окрім того, як зазначається, ця Стратегія сприятиме реалізації Цілей сталого розвитку України на період до 2030 року, а також поліпшенню позицій нашої країни у міжнародних рейтингах з прав людини.

Нагадаємо, що Президент Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» щодо подання іноземцями та особами без громадянства біометричних даних для оформлення віз».

Поширити:

Червень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930