Володимир Зеленський / Фото: РБК-Україна

Зеленський ініціює створення реєстру будинків для літніх людей

Президент Володимир Зеленський пропонує створити в Україні реєстр та сайт будинків для літніх людей.

Про це він заявив у Харкові під час наради щодо механізму запобігання пожежам у будинках для літніх, передає Укрінформ з посиланням на сайт глави держави.

Президент ще раз висловив співчуття родичам загиблих внаслідок пожежі у будинку для літніх людей і висловив переконання, що винні особи мають бути покарані.

“Треба, щоб ми знайшли всі об’єкти по всій країні, проконтролювали, і щоб ми жоден з об’єктів не закрили, поки не знайдемо вихід. Треба обов’язково створити реєстр та сайт з усіма такими закладами, аби кожна людина могла бачити всю потрібну інформацію про заклади догляду за літніми людьми, заклади реабілітації”.

“Харків, де сталася трагедія, має стати прикладом усіх напрацювань – як заходити на об’єкт, що з ним робити, куди відправляти людей, як це повинно фіксуватися, де й на яких майданчиках про це має подаватися інформація”, – зазначив Зеленський.

Зі свого боку присутні на нараді представники правоохоронних органів поінформували главу держави, що на Харківщині виявлено ще 32 заклади, які працювали незаконно. У них перебуває 72 наркозалежних та 218 літніх людей, що потребують догляду. Представники департаменту соціального захисту населення зазначили, що наразі в комунальних закладах є 136 вільних місць, куди цих людей можна забрати.

Читайте також: У поліції озвучили ймовірну причину смертельної пожежі в Харкові

У свою чергу Зеленський зауважив, що важливо не просто розібратися із законністю закладів, а насамперед зрозуміти, чи можуть у них доглядати за старенькими та немічними, і що робити з такими людьми, якщо заклад функціонує незаконно чи не може гарантувати безпеку й належний догляд.

“Куди ви розписуєте людей, якщо вони повертаються до рідних – що з ними відбувається, хто їх фінансує, яку соціальну виплату вони отримують. Тобто їхнє соціальне, фінансове, медичне забезпечення, у яких лікарнях і хто дивиться за ними. Що відбувається з такими об’єктами, які ми виявляємо з точки зору правоохоронної системи. І паралельно – напрацювання законодавчих ініціатив, які будуть діяти на всій території України.

Особливо щодо цієї реформи: щоб міста, їхні мери, голови ОДА – щоб усі були зацікавлені в результаті вирішення цієї проблеми. Щоб міста й області мали можливість надавати такі послуги високого, якісного рівня”, – наголосив глава держави.

Нагадаємо, у Харкові 21 січня загорівся двоповерховий будинок, переобладнаний, попередньо, для літніх людей. У результаті пожежі загинули 15 людей, 5 – постраждали.

Також стало відомо, в Україні 23 січня оголошено днем жалоби у зв’язку із загибеллю 15 осіб у будинку для літніх людей в Харкові, який працював незаконно.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram