ФОТО: АСПІ

Застаріле обладнання та відсутність дієтичних столів: в Україні перевірили систему харчування у школах

У межах реформування системи шкільного харчування було перевірено 500 шкіл по всій Україні, в результаті чого виявили низку проблем: відсутність харчування для дітей з особливими харчовими потребами, застаріле обладнання тощо.

На початку цього року Мінекономіки спільно з МОН, МОЗ та за участі органів місцевого самоврядування, місцевих фахівців у сферах освіти, медицини та безпечності харчових продуктів, було проведено комплексне обстеження 500 міських та сільських шкіл, у яких навчається понад 300 тис. учнів, повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Читайте також: В українських школах буде нове меню і модернізовані їдальні

У результаті обстеження закладів виявлено низку ключових проблем, зокрема: відсутність харчування для дітей з особливими харчовими потребами (дієтичні столи), низька динаміка запровадження та використання системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках, зношене та застаріле обладнання, низький рівень обізнаності щодо повноцінного харчування та недостатній рівень знань в частині закупівлі харчових продуктів.

Наступним кроком є реалізація заходів направлених на вирішення цих проблем, а саме: удосконалення нормативно-правової бази, в тому числі щодо норм харчування, створення належних умови для безпечного та якісного харчування, оновлення та модернізація харчоблоків та проведення просвітницької роботи щодо повноцінного харчування, – наголосили у міністерстві.

Нагадаємо, виконком міської ради вніс зміни та доповнення до рішення «Про встановлення граничних норм коштів для харчування дітей у закладах освіти». Безкоштовним харчуванням забезпечуватимуть учнів, які мають статус внутрішньо переміщеної особи. 

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram