Фото: з відкритих джерел

Закон про заборону статевої дискримінації у рекламі та у вакансіях набув чинності

8 січня в Україні набрали чинності правові норми, які забороняють рекламу з ознаками гендерної дискримінації, та вакансії з вказуванням статі або віку майбутнього співробітника.

Відповідний закон оприлюднили на сайті Верховної Ради України.

Нові норми забороняють у рекламі твердження та зображення щодо інтелектуальної, фізичної, соціальної чи іншої переваги однієї статі над іншою, стереотипності ролі чоловіка та жінки.

Відтепер у рекламі не можна демонструвати насильство за ознакою статі, використовувати зображення тіла людини або частин тіла виключно як сексуального об’єкта з метою привернення уваги споживачів, коли така демонстрація ніяк не стосується рекламованого продукту.

Також у рекламі про прийом на роботу забороняється:

  • пропонувати роботу лише жінкам або лише чоловікам, за винятком специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі;
  • висувати вимоги, що надають перевагу жіночій або чоловічій статі (крім випадків, визначених законодавством, та випадків специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі).

У разі порушення правил публікації вакансій рекламодавець сплачуватиме штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати.

Нагадаємо, що 10 вересня Верховна рада України ухвалила законопроєкт №3427 про протидію дискримінації за ознаками статі в рекламі. Це рішення підтримали 307 народних депутатів.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram