За останні пів року на Донбасі на 50% зросла кількість жертв обстрілів серед цивільних – звіт ООН

Управління верховного комісара ООН зафіксувало погіршення ситуації з правами людини на Донбасі за період з 1 лютого до 31 липня 2021 року, якщо порівняти з попереднім піврічним періодом.

Про це йдеться в доповіді, презентованій 23 вересня.

Зокрема за звітний період спостерігачі моніторингової місії ООН з прав людини в Україні зафіксували 62 жертви обстрілів серед цивільного населення – 15 загиблих і 47 поранених. Це на 51% більше, ніж за попередній піврічний період.

При цьому з 31 липня до 20 вересня внаслідок бойових дій на сході України, за даними ООН, загинули ще двоє людей і 14 зазнали поранень. Показники за серпень і вересень 2021 року – найвищі з червня 2020-го, після якого на Донбасі оголосили перемир’я.

Окрім цього, управління верховного комісара ООН з прав людини звертає увагу на обмеження, введені у зв’язку з епідемією COVID-19, зокрема з боку бойовиків. Через них рух через пропускні пункти на Донбасі за звітний період скоротився на 95%, що змусило частину людей на Донбасі їхати в Росію.

Представники ООН висловили стурбованість погіршенням ситуації з правами людини на окупованих Росією територіях Донбасу. Йдеться зокрема про «указ» «ДНР», який дозволяє експропріювати нерухоме майно, випадки свавільних затримань і тортур на територіях так званих «республік», зокрема щодо вразливих груп населення.

Звернули увагу в УВКПЛ ООН і на ситуацію в анексованому Росією Криму. Там відзначили, що Росія продовжує порушувати норми міжнародного гуманітарного права, зокрема і щодо корінного населення півострова – кримських татар.

Нагадаємо, за пів місяця на Донбасі загинули 4 українських воїни, ще 36 зазнали поранень.

Раніше повідомлялося, Міністерство закордонних справ України заявило, що на окупованій частині Донбасу зниклими безвісти вважаються 258 людей, в окупованому Росією Криму – 44 людини.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram